Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ültettem pár paprika magot...

RESET kérdése:

Ültettem pár paprika magot (Habanero-red savina, naga jolokia, trinidad-7 pot, és jalapeno-early. Miket tudok csinálni a termésből?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 15. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Paprikafüzért,

lecsót,

zsíros kenyeret paprikával,

töltött paprikát,

bogyiszlói paprikát,

őrölt paprikát,

pirosaranyat, ha piros a paprika,

erős pistát,ha erős a paprika


Csak a képzeleted szabhat határt :D XD XD XD

2012. ápr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

első válaszolónak üzenem,hogy majd ha ő csak ezekből főzne lecsót,megnézném utánna azelső reakcióit..

kedves kérdező!

ugye ezek chili fajták..mi szoktunk felfűzni ezekből is füzérre paprikákat...csakis pirosakat,azaz teljesen éretteket...miután szinte teljesen megszáradt(több hét),leszedjük a cérnáról,felvágjuk óvatosan,hosszába.a magokat kiszedjük óvatosan,félretesszük jövőre.ha még kicsit kell,szárítjuk tovább a paprikákat..egy aluminiumedénybe rakjuk,és az mehet rá a radiátorra,vagy kicsit betoljuk a sütőbe...ezután ledaráljuk mákdarálón,és megvan az őrölt erős paprikánk.a darált paprikát lehet nyugodtan keverni más erős fajtával is,pl gyufaszál,cseresznyepaprika..stb....

Azokat a chiliket amik nem értek be v félérettek,vagy picikék,de beértek,eltesszük a fagyóba kis dobozba...jó lesz beledobálni a levesekbe,főzés közben.

természetesen a friss chiliket is bele lehet főzni a levesekbe,de figyelni kell,nehogy szétföljön.a tányérba ugyis szétnyomkodhatja az ember.

ha valami olyat főzől,amibe kell csili,ugyis irja a recept.vigyázni kellvelük,mert bár kicsik,baromi erősek:)

2012. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak::köszönöm, hogy segíteni akartál,de sajnos olyan kérdésre válsazoltál amihez nem nagyon értessz....

Ha egy ilyen paprikát:(Habanero-red savina, naga jolokia, trinidad-7 pot-- zsíroskenyérrel fogyasztanánk el az nagy valószínűséggel letérdel és többet ilyesminek még a közelébe se megy :-) úgyhogy kihagynám.


a második válaszadónak : köszönöm a válaszát hasznosnak találtam :-) az első 3 paprokafajta talán a 3 legerősebb chili.

megfogadom a tanácsodat és azt is csinálok belőle amit írtál na meg gondoltam valami extra brutál erős pistára ami mellé pritaminpaprikát fogok használni, hogy ne legyen ehetetlen.

2012. ápr. 15. 19:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok:)

Nagyon szívesen segítettem,leírtam amit legjobb tudásom szerint lehetett:)

Idén mi is ültettünk egy csomó chilit..na meg persze más fajtákat is,úgyhogy valószínűleg lesz egy vagon paprikánk:)

Igen,erős pista félét is lehet csinálni.Mi is ültettünk pritamint is,ahhoz fogjuk hozzádarálni vagy egy chilit vagy egy gyufaszálat..ami kézre akad éppen:)Tetemes mennyiséget fogunk csinálni azt hiszem,mert mi szendvicsbe is nagyon szeretjük az erős pistát:)

Kedves kérdező,Te miket ültettél idén ha szabad tudni?:)

2012. ápr. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
irtam privátot, mert itt nem tehetsz fel kérdést ..
2012. ápr. 16. 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:

igazábl ha valóban éerdekel az ilyesmi ,akkor magában fogyawztod:) viccen kíül.

Úgy jönnek ki a különleges karekterek.


A jalapeno-ból ajánlom, h próbáld ki a jalapeno chopperst, én csak ezért kezdtem jalapeno-t nevelni,


Egy forró nyári napon, egy jó adag choppers + pár sör mindent visz :)

2015. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!