Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok ajánlani hasonló...

Tudnátok ajánlani hasonló virágokat?

Figyelt kérdés

Bevallom: panelpatkány vagyok.

Nemsokára költözünk kertesbe, ahol szeretnék majd egy szép virágoskertet.

Rózsabokrunk már van, nagyon jól érzi magát az erkélyen...mindegy..

Nekem igazából az apróbb virágok tetszenek, pl: harangvirág, hóvirág. A "közepesekből" pedig a tulipán.

Tudtok nekem ajánlani még hasonló virágokat?


2012. ápr. 18. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak jótanácsként mondom, hogy ha virágoskertet csinálsz, akkor próbálj meg arra figyelni, hogy mindig, minden évszakban legyen valamilyen virágzó növényed. Amiket leírtál, azok kora tavaszi virágok és ha elvirágzanak, akkor nagyon kopár lesz a kerted.

Nekem ezek a virágok tetszenek, de érdemes lenne elmenned egy virágkertészetbe, mert ott nagyon sok szép dolog van, olyanok is amikre nem is gondolnál.


Gyöngyike (kora tavasz)

[link]


Gyepszegfű (nyár)


[link]


Krókusz (kora tavasz)


[link]


Árvácska (nyár-ősz)


[link]


Porcsinrózsa v. kukacvirág ( nyár- a nagyon meleg, napos helyet szereti )


[link]


Dália (ősz)


[link]


Krizatém ( ősz)


[link]


Őszi kikerics


[link]


Sok sikert a kertészkedéshez !

2012. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ajánlom neked a nárciszt. Bár a hagymák nem olcsók, csak egyszer kell őket megvenni, mivel évelő. A tulipánnal egy időben nyílik.


Ajánlom még a büdöskét, ami nevével ellentétben egyáltalán nem büdös. :) Nyártól egészen őszig virágzik, jól tűri a szárazságot is, nem kényes, magjait a virág elszáradásakor elteheted következő évre.

2012. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!