Kezdőoldal » Otthon » Kert » Liliomfája kinek van? (A...

Liliomfája kinek van? (A Millenáris Parkban fedeztem fel, és beleszerettem. )

Figyelt kérdés

Tudnátok róla írni?

Mennyire igényes?

Hol vettétek?

LEhet-e esetleg egyénileg is szaporítani, ha igen, akkor milyen technikával?



2012. ápr. 18. 10:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy interneten rákereshetek(meg is tettem), de engem a SAJÀT tapasztalatok érdekelnének. Nem amit profi kertészek írnak/ajánlanak.
2012. ápr. 18. 10:36
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ilyen van. Nem különösebben kényes, de a csemetét nagyon sokáig kell öntözni ültetés után. Az egyetlen probléma az, hogy könnyen el tudnak fagyni a virágai. Elég korán virágzik és annak ellenére, hogy védett helyen van, sokszor megkapja a fagy. Egyébként gyönyörű!

2012. ápr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, a többi kérdésre a válasz:

Úgy kaptam egy ismerősömtől.

Úgy lehet szaporítani, hogy a tőhajtásokat vissza kell hajtani és egy részét be kell temetni földdel, így ki tudnak alakulni a gyökerek. Kb. 1 évet kell így hagyni, aztán az öreg fa tövében elvágni a hajtást és a csemetét elültetni. Így 99%-ban sikeres a szaporítás


[link]

2012. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 madaraszi válasza:
Kvázi minden kertészetben lehet kapni, rengeteg színárnylatban fehértől a sötétpinkig, de elég drága; ha van időd, érdemes szöszmötölni a házi szaporítással. 2-3 ezer ft egy kisebb tő, de ha olyat szeretnél, ami nagy, vagy különleges színárnyalatú, az lazán lehet 100 ruppó is, vagy több.
2012. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!