Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktusz egy telet kibír bent,...

Kaktusz egy telet kibír bent, gyakorlatilag minimálfényen és 16 fokon?

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
TELET igen, NYARAT nem. (Csak mert most nyár jön, a tél még nagyon messze van...)
2012. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Telet igen, sőt ez az ideális a számára. Arra figyelj, hogy csak minimálisan öntözd, mivel ilyenkor könnyen rothadásnak tud indulni. ( én kb. havonta egy alkalommal szoktam őket télen öntözni)
2012. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nyár jön, ilyenkor kint is van az ablakban, jól elvan, csak telente hazaküldöm, mert ott lehet ablakban belülről meg van vagy 22 fok, csak nálam az ablaknál már egyből a fűtőtest van, tehát oda nem rakhatom, plusz nálam nincs meleg, de ha kibírja, akkor nem küldöm haza novemberben. köszi
2012. máj. 2. 14:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen nemzetségnek a tagja. Mammillaria, Notocactus, Echinopsis, Lobivia, Rebutia, Sulcorebutia, Cereus, Opuntia mind-mind 5-10 fokon érzi jól magát télen. Jobbára sivatagi fajok tartoznak ezen nemzetségekbe, melyeknek elengedhetetlen a téli - igen alacsony - hőmérséklet. Persze, ha nem szükségszerűen akarod virágoztatni, akkor talán komplikációk nélkül kitelel 16 fokon is. Ha viszont valami Rhipsalidopsis, Epiphyllum, vagy épp Schlumbergera hibrid, akkor kifejezetten tökéletes lehet számára ezen hőmérséklet. :)
2012. máj. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Majd' elfelejtettem, - előző vagyok - hogy mind a trópusi, mind a sivatagi fajoknál 16 fok és minimálfény nagyon rossz párosítás... Rettenetesen megnyúlnak, és tavaszra alaktalan, deformált növényed lesz. Tehát szerintem keress valami jobb megoldást. 5-10 fok, sok fénnyel párosítva, ezek lennének az ideális teleltetési feltételek.
2012. máj. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nincs nagy választás, vagy 16-18 fok és napfény nuku, vagy -10 fok (téltől függően) és közepes napfény, esetleg sok napfény és 25 fok
2012. máj. 16. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!