Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes e még vissza ültetnem...

Érdemes e még vissza ültetnem a földi eper palántákat?

Figyelt kérdés
Kb 3 hete Kiszedtem a palántákat a földből mert máshová szerettem volna átültetni őket de a másik helyet még nem szántották meg így az ültetés elmaradt. Nagy földlabdával szedtem ki őket egy ládába locsolgattam őket de mindegyiknek el van száradva a levele és az akkor még fiss hajtások is megbarnultak és össze fonnyadtak. Kiültessem e őket van remény hogy megmaradnak vagy ezeknek már annyi :(!

2012. máj. 7. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát egy próbát megér. Nincs annyira sok esély rá, de hátha még pár db feléled. Majd írd meg hogy döntöttél, illetve ha elültetted, akkor lett e belőle ami megmaradt.
2012. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem is megpróbálom vissza tenni őket aztán lesz ami lesz. Max egy kicsit sűrűbben ültetem őket így ha valamennyi meg is pusztul akkor lesznek jó távolságban.

Egyébként mikor érdemes átültetni őket? Ősszel vagy tavasszal, melyiket viselik jobban.

Tavaly tavasszal hozta a barátnőm őket 40 tövet és most 75-t szedtem fel.

2012. máj. 8. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát talán ősszel a legjobb. De mi így tavasz elején is ültettünk át, vagy ha kaptunk valakitől aki ritkította elültettük és megmaradt. Max lehet abban az évben amikor átülteted nem lesz rajta eper. De aztán úgy elkezd majd szaporodni, hogy csak na és a következő évben terem is. Legalábbis nekünk így volt. Sima eper volt, semmi extra változat.
2012. máj. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na tegnap délelőtt kombinátorozták meg a kertemet így vissza ültettem az epreket éjjel az ég is meglocsolta most várom a hogy megmaradnak e vagy sem. Sajna élő levél egyiken sem volt 2-3 hét alatt már szerintem hoz új levélkét ha megmarad nem?
2012. máj. 13. 08:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Na megmaradtak az eprek?
2012. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajna egy darab sem hajtott ki így a helyére paradicsom palántákat tettem.

Majd tavasszal veszek futó epret az egyik újság hátoldalán láttam a hirdetést állítólag 6 hónapig folyamatosan terem most ebbe vagyok bele szerelmesedve, remélem tényleg jó lesz és sok lesz rajta mert imádjuk az epret.

2012. jún. 1. 15:24
 7/7 Felülmúlhatatlan válasza:

és mi lett a futóeperből?


mi vettünk 2011-ben epret, tavasszal elültettük. kipusztult mind 1 szálig, pedig 3 helyről, 3 félét vettünk...


2012-ben ősszel vettünk. A pincébe tettük őket balkonládákba, hetente locsoltuk. Virágföldbe tettük, tápoldatot is kaptak. Egy sem maradt meg tavaszra... :((((

2013. febr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!