Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen palántát érdemes vennünk?

Milyen palántát érdemes vennünk?

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni paprika és paradicsom palántát. Tavaly vettünk mind kettőt, a paradicsom nagyon szép volt, rengeteg volt rajta, a paprikával viszont voltak gondok. A 15 palántáról kb 5-6 db paprikát tudtunk leszedni, a többi mikor elkezdett volna nőni akkor a paprika még kicsi állapotában felkunkorodott és nem nőtt tovább. Mondanátok nekem fajtákat, hogy milyen fajtát érdemes venni, mondjuk paprikából. Még azt szeretném kérdezni, hogy amit auchanba lehet kapni palántákat, azok szerintetek megbízhatóak? Tavaly piacon vettük. Szerintetek megpróbáljuk most kertészetbe venni?
2012. máj. 16. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a piaci palántákra esküszök meg azt amit szaküzletben árulnak, nem az auchanba és társainál ott feltunningolják hogy gyorsabban nőjön de a minősége az siaralmas kb. A házi a legjobb. Persze a paprika azért nem nőhetett meg úgy mert nem biztos hogy jó volt neki a talaj nálunk is rémesen megy a paprika termesztése egyedül az erős paprikát tudom normálisan termelni.
2012. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még annyi, hogy szerintetek mekkora összeg a reális 1 db palántáért?
2012. máj. 16. 10:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem,akkor 80 ft-ért vettem paprikapalántát.

Úgyhogy szerintem 120 ft-ig reális(persze nagy

2012. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

bocs,elküldte a rendszer:-(

Szóval nagyságtól is függ az ára.

2012. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én idén palántáztam először paradicsomot, paprikát, mindkettő nagyon jól sikerült, szépen megnőttek, és most hogy ki lettek ültetve, még jobban megerősödtek. A paprika egyébként nálunk sem vált be korábban, de hátha idén. Ezen kívül uborka, patisszon és cukkini palántát is csináltam, ez utóbbi nagyon jól bevált az elmúlt években, akkor közvetlen a földbe vetettem május végén, most gondoltam, hogy palántázok.

Szóval szerintem jövőre próbálj meg saját magad palántát csinálni, mert te tudod kiválasztani a fajtákat, és ha szeretitek a cukkinit és a patisszont, akkor még most is érdemes magot venni, és közvetlen a földbe, a helyére vetni. Paprikából én sima TV paprikát, pritamin paprikát választottam, ajándékba kaptunk almapaprika palántát. Egyébként inkább a piacon érdemes palántákat vásárolni.

2012. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Képzeljétek, ma reggel megyek a boltba, erre egy idős aranyos bácsika a bolt előtt palántát árul, vettem is tőle paradicsomot, paprikát. Szépek a palánták és mindössze 20 ft-ért adta darabját és még autóba sem kellett ülnöm azért, hogy hozzájussak. Már el is ültettem.
2012. máj. 17. 09:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyeld az időjárást, mert holnapra az ország egyes részein talajmenti fagyot jósolnak reggelre, és ezek a pici palánták még megszenvedhetik.
2012. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!