Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy kiskertünk, amiben...

Van egy kiskertünk, amiben szeretnénk némi zöldségfélét megtermelni. Érdemes előtte a lakásban palántát nevelni házilagosan? Hogyan?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ, hogy milyen zöldség.

Saláta már most mehet szabad földbe. Répafélék is.

Persze előtte legyen szántás vagy ássátok fel a kertet. Ha van komposzt, akkor forgassátok be a talajba. Ha nincs, akkor komposztáljatok, mert nagyon hasznos. Mi panelban lakunk, egy fedeles játékos dobozt kineveztünk komposztládának és abba teszem a zöldséghéjakat stb. ami főzéskor keletkezik. Hétvégén kivisszük a kertbe, beborítom a koposztálóba.

Visszatérve még a növényekre. Retek is mehet már szabadföldbe, illetve korai borsó is.

Palántázáshoz már rakhatod el a magokat ilyenkor. Paradicsom, paprika, padlizsán. Uborkát majd később szabad földbe.

Mehet már most is a petrezselyem, vöröshagyma, spenót, kapor, snidling, sóska. Szóval sokmindent tudtok már vetni ilyenkor is.

Ha szeretnél extrákat, pl. dinnye, azt is palántázni kell.

Érdemes fűszernövényeket is ültetni. Érdekes módon körülöttük alig gyomos a föld. Védik a növényeket. Pl. a körömvirág nagyon jó a paradicsom mellé.

Szerintem ez az oldal nagyon jó:

[link]

2012. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt van egy nagyon jó könyv, Régi idők kerti fortélyai, ebben mindenről olvashatsz, amit kérdeztél, nagyon jó kis könyv. Van az oldalon egy link, ahonnan pdf-ben le tudod tölteni a könyvet.

2012. márc. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves 2-es. Nagyon köszönöm én is ezt a szuper könyvet. Iszonyú jó komolyan. :)
2012. márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is a napokban találtam meg, és ugyanilyen boldog voltam! :-) Örülök, ha neked is hasznos a könyv, szuper, hogy valaki volt olyan rendes, hogy bescannelte és feltöltötte!
2012. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!