Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha elfagytak a krumplibokraim,...

Ha elfagytak a krumplibokraim, lesz belőle még termés, vagy vessek újat?

Figyelt kérdés
Ma hajnalra fagytak el..kezdő vagyok,még nem termeltem krumplit,nem tudom mi ilyenkor a teendő.
2012. máj. 18. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Vetni pl. a búzát szokták, a krumplit ültetik! :) Ha elfagytak a levelek, akkor nagy valószínűséggel abból már termés nem sok lesz!


Újra ültetni meg kérdéses, már nem biztos, hogy kifejlődne a krumpli a talajban, teljes mértékben!

2012. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk tavaly elfagyott (kb. így május tájban), lett belőle termés /most esszük az utolsó ládával :( /

Ha jobban belegondolok, a környékünkön mindenkinek elfagyott tavaly, mégis volt mindenkinek termés alatta.

2012. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Bonts ki egy-két tövet, mert lehet, hogy csak a talaj feletti rész fagyott el, ami talajszint alatt van, azok megmaradtak, és akkor még újra ki fog hajtani és megneveli a termést.
2012. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#1-nek.

Nálunk is vetik. Ültetni a palántát szokták.

Van egy neve is: vetőburgonya! Persze tájanként változik.

2012. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!első,a burgonyát vetik,és olyan határozottan állítottad hogy ültetik,hogy ezután azt gondolom,a te válaszodat nem veszem figyelembe..azért köszönöm!
2012. máj. 18. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

Első vagyok, lehetne azon vitatkozni, mit ültetünk és mit vetünk, de nem teszem, mert tök felesleges! Jó pár éve benne vagyok a mezőgazdaságban, ne nekem akarjátok megmondani, hogy mit csinálunk a krumplival, mert nekünk is van nem is kevés, a másik, hogy azzal, hogy a kérdező a válaszom semmibe veszi, akkor több 10 éves mezőgazdasági tapasztalatot von kétségbe! Ráadásul a főiskolán tanultakat a zöldségnövényekről, köztük a krumpliról és még mi egymásról, ahonnan a tudást némileg szereztem! :D

De ha nem veszi figyelembe a válaszom, hát így járt!


Belemélyedhetünk az elnevezésbe is, van ahol így, illetve más tájegységben, régiókban másként hívják ezt a műveletet!...


Üdvözletem!

2012. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ne vess új krumplit mert abból lesz krumpli,hiába fagyot el a bokor újra fog hajtani!!!Ezt mindenki tudja akinek van krumplija otthon a kertbe és ha valÓban ért is hozzá!!!
2012. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben szépen kizölldeltek a bokrok,nincs nyoma a fagyásnak.köszi a válaszokat.
2012. jún. 1. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!