Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az idén elszóródott tyúkhúrmag...

Az idén elszóródott tyúkhúrmagok mikor kelnek ki? Még idén, vagy csak jövőre?

Figyelt kérdés

Nagyon elszaporodott, szeretném kiirtani. De mire odajutottam, hogy kitépkedjem gyökerestől, már elszórta az új magjait. Összesöpörni a poros talaj miatt szinte lehetetlen. Tehát tervem, hogy eztán rendszeresen kihúzom az újonnan kikelőket.

Mire számítsak, mikor "fogynak el"? A most lehullott magok fognak még idén gyökerezni?



2012. máj. 18. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor hajt ki, mikor sok eső esik. Olyan is volt már, hogy egy növényt naponta öntöztem, és egy-két hét után kihajtott alatta a tyúkhúr. Ha száraz a talaj, nem kel ki, csak jövő tavasszal, vagy ősszel, mikor esni fog. Legalábbis én így tapasztaltam.
2012. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

na ez jó hír, köszi!

Most úgyis sok eső esett miután gazoltam, hátha legyökereznek most, úgy kevesebb maradna jövőre!

2012. máj. 18. 16:04
 3/4 anonim ***** válasza:
A tyúkhúr kiirthatatlan. Száraz időben is kikel,csak nem olyan gyorsan,mint ha esik az eső.
2012. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tyúkhúr magja még 50-100 év múlva is egész jó arányban csíraképes.
2014. márc. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!