Kezdőoldal » Otthon » Kert » Minden tönkrement a ház...

Minden tönkrement a ház körül. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Kb két éve kezdődött. Két barackfa, egy szilva, és egy orgona. Ezen kívül tavaly kiszedtünk már egy tuját a ház előtt mert bebarnult-kiszáradt, pedig locsoltuk, most meg megint kettőt. Két diófánk is van, aminek a fele "él".

Tavalyi krumpli félig megnőtt,majd abbamaradt a növéssel, ki kellett szednünk az egészet. :(

A fű is tönkrement. Az elméletileg lóbogár volt, mert kétszer is csináltunk irtást, nagyjából a fű már rendbejött.

Nem értem, mi pusztíthat nálunk? A barack is berozsdásodott, ültettünk tavaly egy hársfát is, az is tönkrement. Díszszőlőt ültettem a ház elé (az az apró futós növény), annak pedig már a széle is rozsdásodik.

Valami tanács? Túrjuk fel az egész ház környékét? Vagy talán talajcsere? Lóbogár?

S.O.S


2009. jún. 29. 20:24
 1/4 A kérdező kommentje:

...és kihagytam egy nagyon ronda fenyőfát is.....:(

Egyedül a borostyán nől és gyönyörű az egész ház körül.

2009. jún. 29. 20:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok oka lehet...

Van nálatok csatornázás? Mert ha nem, akkor könnyen lehet, hogy a szennyezett talajvizet amikor elérik a növények, akkor pusztulnak el.

Lehet, hogy tul száraz a kert (a fákat nem szaban mindennap kicsit locsolni, hanem max. hetente egyszer, de akkor 50 - 100 liter vizzel.

Lehet tul nedves is a kert, de az inkább valószinütlen.

Kártevö a tajban szintén nem valószinü, mert ennyiféle növényt egy valami nem károsithat.

Viszont lehet valamiféle gombafertözés a földben - de ezt csak szakember tudja talajvizsgálattal megállpitani.

2009. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ennek tényleg sok oka lehet!amit ajánlani tzudok hogy menj föl egyik növényes lapra pl. gazlap, vagy index és kérj tőlük is tanácsot. a gazlapon van szakertők akiknek fogalakozásuk hogy tudják a növényeket hogy mi a abjuk!De tényleg rendeteg oka lehet!
2009. jún. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Mindenképpen felnézek!

A gyümölcsfákat hetente árasztottam. Erre a csatorna dologra abszolut nem gondoltam.

Köszönöm még egyszer!

2009. jún. 30. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!