Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet tenni ilyenkor, a...

Mit lehet tenni ilyenkor, a szomszéd állandóan fenyegetőzik?

Figyelt kérdés

A kert hátsó része felőli szomszéd 2-3 hete állandóan azzal vagdalkózik hogy vegyük le a kerítésről a nádszövetet. Egyrészt a kerítés régi közös mezsgye másrészt a nádszövet a mi oldalunk felől van feltéve. Az ok az hogy mivel ők nyugdíjasok és nagyon szeretik a málnát és a kerítéstől kb 10-20 centire tele van ültetve málnával, állítólag elszáradnak a málnái. A nap miatt tuti nem mert úgy van a kert hogy kb reggel árnyékolja be a málnáit olyan 9 óráig utána süti a nap. A másik meg az hogy ismerőstől hallottam hogy elvileg a kerítéstől 30 cm-en belül nem is lehet ültetgetni. Azzal fenyeget hogy ha 1 héten belül nem vesszük le, akkor ő lefogja vágni és a nád ki fog dőlni.

Mivel nyáronként elég sokat sütünk főzünk a kertben azt is szeetnénk ha a szomszédok nem bámulnának át. A másik két oldalsó szomszéddal semmi gond pedig ott is nádszövet van. Mit lehet tenni?


2012. ápr. 22. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Elmebeteg unatkozó szomszédod lehet. Miért száradna ki a nádszövettől a málna? Még ha esetleg az árnyékolná is-de írtad hogy nem-akkor sem szárad ki,sőt.

Gonosz dolog,de ha levágja a nádat,akkor jelents fel,utána írtsd ki a málnát.-bár nem az a szegény bokor tehet róla.

Vagy ha van rá lehetőség,építsétek oda kőkerítést,had sipákoljon.

2012. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyugdíjasok, és valószínüleg lételemük a bámészkodás és pletykálgatás. Ja, és nem beszélve arról hogy nem győzzük irtani a málnáját ami átkúszik hozzánk, de mi egy szót sem szóltunk eddig. Nem is értem a problémát ugyanis azt mondta hogy azért szárad mert a nád felfogja a szelet és nem levegőzik a növénye. Tényleg nem értem.
2012. ápr. 22. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Kérdésedet két részre bontom: az első: ki készítette a kerítést? ha ti, semmi köze hozzá, hogy teszel-e rá nádat vagy sem. Ha a kerítés az övé, csak az ő engedélyével tehetsz rá nádat. Ismerősöm ezt úgy oldotta meg, hogy saját telkén közvetlenül a kerítés mellé letett oszlopokat, arra húzott ki 3 vezérdrótot, ahhoz kötözte a nádat. A szomszéd pedig hadd kiabáljon a túloldalon. Nem vagy köteles a magánéletedet közszemlére tenni. Mit szólna hozzá, ha a most divatos betonelemekből építenél kerítést?

Ami a málnát illeti: málnát és egyéb tősarjról terjedő, szaporodó növényt a kerítéstől legalább 50 cm-re szabad ültetni, a kerítés felőli oldalon előbújó sarjakat ki kell szedni. Tehát nem 30 cm, ahogy Te írod, hanem 50. Ami az elszáradást illeti, abban van igazság. Volt egy olyan hétvégi telkünk, ahol a kerítés mellé ültettük a málnát. A szomszéd telket nem gondozták, valóságos vadrózsa-erdő volt a kerítés túloldalán. A málnánk a nagy melegben rendszeresen leégett, mert annyira sütötte a nap. Át is telepítettük onnan.

2012. ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én úgy tudom hogy régen amikor önkormányzati tulajdonban voltak a telkek, akkor ő húzta a kerítést. Egyébként meg a nap ugyanúgy süti úgy is ha van nád és ha nincs nád, az ő problémája hogy nem járja a szél. Ha pedig 50cm-re lehet ültetni, nagyon egyszerű felajánlom a kompromisszumot hogy én elviselem hogy 2 hetente gyomlálom a málnáját akkor ő is viselje el a nádat.
2012. ápr. 22. 15:21
 5/11 A kérdező kommentje:
mármint az önkormányzat húzta a kerítést
2012. ápr. 22. 15:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Utca felől nézve a jobb oldali kerités a te felelőséged.

250cm-nél magasabb csak engedéllyel.

A hátsó kerités közös szomszéddal egyeztetve, de úgy gondolom a nádkeritésre még ha az önkormányzathoz fordul sem adnak neki igazat.

Esetenként változhat, ezért azt javaslom önkormányzat épitésügyi osztály, ha jól sejtem ilyen néven futnak. Itt elmondanak mindent, szerintem még telefonon is.

2012. ápr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mond meg neki, hogyha nincs megelégedve a nádszövet kerítéssel akkor felfogsz húzni egy 3 méter magas vasbeton kerítést. Aztán majd nézze meg mi lesz a málnáival.

Vagy marad a nádszövet vagy beton lesz. Döntse el ő.

Nem tudhatja, hogy komolyan gondolod-e:) Valszeg inkább marad a nádnál:)

2012. ápr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem jó a szombéddal rosszban lenni, pláne nem ilyen hülyeség miatt. Menj át hozzájuk, vigyél át egy üveg bort, mond meg nekik, hogy nem akarsz haragot, és beszéljétek meg, hogy kinek mi lenne az elképzelése a kerítést illetően... csak sikerül valamilyen kompromisszumra jutni, pláne, ha mindkét fél azon van.
2012. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
És mi van, ha sávokban rakod fel? A kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad. Az alsó 50 cm-t szabadon hagyod pl. és akkor a málna is tud szellőzni, de át sem lát, ha le nem hasal emiatt:D
2012. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Napkiraly ***** válasza:
0%
mondd meg neki, hogyha ott akar lakni, akkor maradjon csendben :) Ha a nádadhoz ér, akkor pedig nem akar ott lakni. Izgalmas hobbi pl éjfélkor kétütemű motorokat járatni, 300 wattod hifin kültéri hangszóóróval ugyanazt a vangelis számot játszni, stb.
2012. ápr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!