Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medenceépítésben valaki adna...

Medenceépítésben valaki adna tanácsot?

Figyelt kérdés
Egy medencét szeretnék építeni otthon és lehetőleg olcsón kihozni, nemtudom mivel dolgozzak. Kertesházban lakunk és a földbe ásom. Gondoltam sok alternatívára, de nemtudom mi lenne a legjobb.. a beton az elég drága, a fólia meg kiszakad elég könnyen (legalábbis amiket ezelőtt használtunk). nem volt még komoly medencénk. olvastam most ilyen 'medencefóliáról' az milyen? elég erős? gondoltam már arra hogy linóleumot, vagy ponyvát teszek az aljára meg az oldalára. most jutott eszembe nemrég hogy mi lenne ha először kiraknám deszkával az egészet és arra rá a fóliát vagy ponyvát vagy akármit.. szerintetek?
2012. máj. 29. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Halva született ötlet. Betonozás nélkül, vagy előre vásárolt medence test nélkül nem fogod tudni tartósan megoldani és amit megspóroltál, majd ráköltheted a folytonos felújításra. Linóleumot kapásból felejtsd el, mert az "mozog", úgy értem, zsugorodik, vagy tágul a hő vagy a hideg hatására. Még bent lakásban is, hát akkor képzeld mi történne vele, fagyban, vagy nyáron a melegben? Fával előkészíteni szintén nem jó ötlet, mert egy esetleges szivárgástól neki áll rohadni, meg egyébként is neki áll rohadni a föld alatt. Kibetonozott medencét szoktak bevonni direkt erre való ponyvával, amit egy sziló szerű anyaggal ragasztanak rá, de még ott is előfordul ,hogy itt-ott megreped és időnként renoválásra szorul.
2012. máj. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ha már mindenképp beton, akkor milyen?
2012. máj. 29. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:

vegyél egy kész medencetestet és azt telepítsd!

Talán így jársz a legjobban.


Lehet saját kútfőből is építeni, de azzal csak a baj lesz, ha nem értesz hozzá.

Javaslom csinálj költségvetést az elején!


3-500.000Ft nélkül ne is gondolkodj róla, annál olcsóbban nem tudod kihozni.


Ha mindenképpen medence kell, vegyetek egy acélfalu fóliásat ami talajszint feletti. Azok a legolcsóbbak.

2012. máj. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Napkiraly ***** válasza:
150ezerért vegyél beáshatót
2012. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!