Kezdőoldal » Otthon » Kert » Őzek elleni védelem szőlőben?

Őzek elleni védelem szőlőben?

Figyelt kérdés
Szőlőnk mellett egy elhagyott szőlő áll. Teli van őzekkel,amik megeszik a hajtásokat. Más sok mindent próbáltunk, hiába kérjük a terület tulaját, nem tisztítja ki. Van olyan permet, ami hatásos lenne?

2012. máj. 30. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A sógoromnak kukoricája van,ugyanez a szitu. Én fodrász vagyok. Tőlem szoktak kérni levágott hajat,amit a tábla szélében "kitűznek". Kis necczsákban. Azóta nem csinálnak akkora pusztítást a vadállatok,kerülik az ember szagát. Beszélj a fodrászoddal,hogy gyűjtsön össze egy adagot.
2012. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elsönek igaza van, sok helyen az emberi hajat használják, idönként picit megpörkölik, akkor még erösebb a szaga.
2012. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mi erdő szélén lakunk, nálunk csak a körbekerítés vált be. Illetve a villanypásztor...
2012. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem is rágják az őzek a szőlőt.Bianca fajta.Harisnyában tömködtem hajat az valameddig elriasztotta.Most már tart a permetezési szezon,ha lepermetezem akkor érzik a vegyszert akkor csak a lábnyomokokat látom.Csak dithane+kénnel permeteztem.
2012. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. hajat, kenőszappant, minden büdöset próbáltunk. Végül találtam egy bizonyos Vadóc D-re hallgató riasztót. Kikötöztük, azóta nem volt egy sem. Igaz, mi sem nagyon tudunk a közelében megmaradni. :)
2012. jún. 23. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!