Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vadkender mint szobanövény?

Vadkender mint szobanövény?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy augusztusban egy utazásom során az út széléről vadkendert gyűjtök be(a nyírség homokos talaján elég gyakori), majd otthon szobanövényként használom. Kábítószert nem akarok, és nem is tudok belőle előállítani, mert ennek a fajtának a hatóanyagtartalma elhanyagolható, mint kb a morfium a mákos nudliban. Ha szimplán kiásom, beleteszem egy reklámszatyorba egy pár órás út erejéig, majd otthon beleültetem egy cserépbe, és szoba körülmények között tartom, akkor bírni fogja? Locsolni milyen gyakran kell?
2009. júl. 5. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%
Hacsak nem akarsz börtönbe kerülni ez miatt, akkor NE vidd haza. Senkit nem érdekel h mekkora a narkotikum hatása, hanem csak azt látják h vadkender, és ennyi, és ha találnak nálad, akkor mehetsz bíróságra.
2009. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Valamiért mindig összekeverik a tájékozatlanabb(értsd: csak a kábítószer ellenes propaganda által informált) emberek a vadkendert a kábítószer alapanyagával. Tudod, itthon ami vadon terem, az a vadkender, amit pedig kábítószer előállítására használnak, az pedig az indiai kender, azaz cannabis indica, ami nem vadkender, és vadon soha nem is terem. Ha egy hátkutatás lenne nálam, és megtalálnák a növényemet, valószínűleg bevinnének vele együtt, majd pedig szakértői vizsgálat megállapítaná, hogy ez nem alkalmas kábítószer előállítására, ezután elengednének. Hallottam már erre gyakorlati példát. Egyébként sem sok esély van arra, hogy házkutatást tartsanak nálam.
2009. júl. 5. 13:58
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem vagy allergiás, próbáld meg,de szerintem nem való lakásba,mert annyira nem mutatós.Ráadásul,ha vendég megy hozzád és Ő allergiás,befullad,akkor mit fogsz csinálni?
2009. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
88%

Nem számít hogy milyen fajta kender van nálad, vagy hogy honnan van, ha ugy találnak nálad kendert hogy cserépben van, akkor az már kábítószer előállításának előkészülete, amit a törvény 2-5 év szabadságvesztéssel súlythat.persze egy tőért valószínű felfüggesztettet kapnál, vagy mehetnél elterelésre...(mert a törvény ha jól tudom így szól:akkor vadkender egy kender ha nem avatkozik bele emberi kéz a fejlődésébe, ellenkező esetben fennál a bűncselekmény gyanúja)

amugy ha mindenféleképpen hazaviszed akkor tedd minnél világosabb helyre, heti 2 szer öntözd.elég valószínű hogy kevés lesz neki a fény ami a szobában van és akkor elkezd virágozni, és könnyen megeshet hogy olyan intenzív szagot áraszt majd h az már nem kellemes.

üdv

2009. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sikerült meggyőznöd arról, hogy nem a szobámba teszem, hanem ki a kertbe, elsősorban azért, mert írtad, hogy szobában szagos lesz, meg nem lesz elég világos. Természetesen a kertbe sem úgy fogom ültetni, hogy látható legyen, mert még valaki feljelent. De ebben az esetben sem kellene tartanom komoly büntetéstől(azt mondanám, úgy nőtt), úgy tudom, ilyenkor felszólítanak, hogy irtsd ki a gazt az udvarodon, mielőtt ők teszik meg bírsággal együtt, ha erre kerülne a sor, eltüntetném.
2009. júl. 5. 21:43
 6/19 anonim válasza:
29%
miért ne ültess már rögtön marihuánát az udvarra és így szépen gyepesítsd végig vele a kertet aztán meg ha valaki felnyom egyszerűen azttmondod hogy áhh a kutya fáját de nagy gaz nőtt ide.....xdxd szerintem nem szép növény a vadkender nem tudom minek akarsz olyat a lakásodba de te tudod akkor is bűncselekménynek számít a termesztése....
2009. júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
ha nem tartalmaz THC-t, akkor nem bűncselekmény. én így tudom. arról nem is beszélve, hogy ha kint tartod, akkor eleve nem kap annyi napfényt, olyan jó minőségű földet és vizet, hogy számottevő THC-t tartalmazzon a levél. a szagról nem tok mit mondani, mert nem termesztek vadkendert:)
2009. nov. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

"3. §

(1) Szabadföldön, valamint fedett termesztő berendezésben

kizárólag alacsony THC tartalmú kender

termeszthető.

(2) Kender vetéséhez kizárólag fémzárolt vetőmag

használható fel. A termesztőnek a vetőmaggal kapcsolatos

bizonylatokat és számlákat legalább a tenyészidőszak

végéig meg kell őriznie."

[link]

attId=bf4e8a36-10fa-4b3a-a517-4750ed88c0a1


Ez azt jelenti hogy csak olyan fémzárolt csomagolású vetőmagból származó kendert lehet termeszteni aminek megőrizted a bizonylatait.


Tehát hiába kicsi a tiltott anyag tartalma, attól még kender, és kendert csak ezekkel a feltételekkel lehet termeszteni.

2009. dec. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
és ilyen fémezett zacskóban hol lehet venni ? szombanövénynek?:)
2010. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyébként meg rohadtul nem a törvények a visszatartó erő, hogy csináljam, hanem leginkább az, hogy csak több macerával lehet összehozni a dolgot, mint amennyit megér az egész. A törvények alapvetően nem arra valók, hogy az embert bosszantsák, hanem hogy visszatartsák attól, hogy másoknak ártson. Egy rohadt növény a szobában meg kinek ártana? De mindegy, azóta rájöttem, hogy VADkendert(útszéli, zéró hatóanyag tartalmú, hiába mondja azt a híradó, hogy ebből lesz a kábszer) nem akarok tartani, mert nem ér annyit, mint dísznövény, NEMES kendert meg azért nem, mert nincs kedvem, se rászánt időm, hogy most nekikezdjek kendert ültetvényezni, mert az is sok macera ám a tápszerekkel meg a világítással. Na EZÉRT nem csinálom, nem azért, mert a mittudoménhanyadik évi, 3ezredik paragrafus kimondja, hogy ügyelj, mer aztán ejnyebejnye, meg csihipuhi...
2010. jún. 12. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!