Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vadkender mint szobanövény?

Vadkender mint szobanövény?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy augusztusban egy utazásom során az út széléről vadkendert gyűjtök be(a nyírség homokos talaján elég gyakori), majd otthon szobanövényként használom. Kábítószert nem akarok, és nem is tudok belőle előállítani, mert ennek a fajtának a hatóanyagtartalma elhanyagolható, mint kb a morfium a mákos nudliban. Ha szimplán kiásom, beleteszem egy reklámszatyorba egy pár órás út erejéig, majd otthon beleültetem egy cserépbe, és szoba körülmények között tartom, akkor bírni fogja? Locsolni milyen gyakran kell?
2009. júl. 5. 13:02
1 2
 11/19 anonim válasza:
Szerintem butaság amiket írtok itt. A vadkender köztudottan hashajtó hatású... és egy igazán jó marihuána termesztéshez (ami a KENDER kinem fejlett virága) lámpázni kell megfelelő hőmérsékleten. És a kender nem Indiából van ahogy tudom. Honfoglalás óta van az országunkban. A vadkender még a kertünkben is megtalálható. És nem olyan nagy dolog... mert nem kábítószer. Már rendőrnek is mutattok, hogy esetleg kivágjuk, mert közel vagyunk erdőhöz, szakértő megvizsgálta, vadkendert titulált. És kiderült mint nem kábítószer... azt mondta elszívhatom, de vinnem kell magammal WC papírt jó sokat, a hashajtó miatt.
2010. jún. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Melyik részét szívtad volna el?
2010. júl. 5. 12:34
 13/19 anonim válasza:

anyám mennyi idióta irkál ide be úr isten,tudom nem mai a kérdés de nem mehetek el a sok zöldség duma mellett :D

az a szitu hogy ha akármilyen de tényleg bármilyen kendert találnak nálad,bárhogy belámpázva,még ha kajak vágni hogy diler vagy,addig nem mondanak rád semmit amig meg nem vizsgálták a növényt hogy mi az, itt nem a növényen van a hangsúly,hanem azon amit tartalmaz,THC, megvizsgálták a növényt,megállapítják mekkora a THC tartalma és az alapján emelnek vádat ellened,csekély mennyiség,vétség,bűncselekmény,nagyobb mennyiség meg mittomén az a lényeg hogy az összes növényben mennyi a THC,lehet hogy neked van 100 kendered,nekem 10,de ha az én 10embe több a THC mint a te 100 növényedbe akkor én kapok több büntetést a 10 növényemmel,érthetően ha nincs THC nincs törvénysértés.

2010. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
ja épp most voltam a kukoricás mellett szedtem kendermagot és googléztam hogy hogy is kell ültetni szobanövénynek úgy bukkantam a kérdésre, azt tudom hogy ha egyszer kihúzod annak annyi :S tudom mert rengeteget kihúztam, volt hogy földestől,áttettem ott a helyszínen egy nagy vödörbe,de úgy is teljesen lefonnyadt pár óra alatt,talán majd most a magokkal...
2010. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
ne haragudj de a vadkendertol azert be lehet szivni eleg nyugisan... nm a legerosebb de akkor is
2011. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Hat ti hulyek vagytok, foleg az elottem kommentelo. Akkor tegyuk tisztaba a dolgokat: vadkendertol az ELETBEN nem fog betepni. mindegy, hogy mennyit szivsz. VISZONT, hiaba a majdnem zero (kevesebb, mint 0.01 szazalek. hozzavetolegesen, a ket legelterjedtebb cannabis fajtae (snow white, purple haze) pedig 18-20 es 8-10 szazalek.) DE ETTOL ELTEKINTVE, buncslekmenynek szamit. ne erdezd, miert. 5-7 ev szabatsagvesztest kaphatsz. nem viccelek. Amugy 14 eves korom ota Ausztraliaban elek, es itt legalis a purple haze (: kronic.co.nz
2011. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Egy öreg bácsikát majdnem lecsuktak csakmert az elhanyagolt kertjében vadkendert találtak. Azt sem tudta mi az csak egyszerűen nem nyírta le a füvet.
2011. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Úgytudom hogy

Azért nincs benne THC mert porzódott más növényekkel.

Ha most több évig olyan helyen tartanád hogy nem porzódik akkor elkezd benne nőni a THC.


Másrészt ez egy gaz amit a földművelők(gazdák) tűzzel vassal írtják mert "kártékony"


Amúgy is ha vadkendert gyujtasz meg csak és beszívod akkor lágy székleted fog megindulni a beledbe :DDD

2011. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Utána néztem és úgy gondolom hogy ez az

Ruderalis:

Alakja:

apró

tömzsi

egy fő virágcsúccsal

Levele: mint a sativáé

a fényperiódusok hosszától függetlenül kivirágzik

tiszta ruderalis nincs a magpiacon mivel THC tartalma túl alacsony.

más fajtákkal keverve (pl a Lowryder) megtalálható

2011. jún. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!