Kezdőoldal » Otthon » Kert » Minek a hernyója ez?

Minek a hernyója ez?

Figyelt kérdés

[link]


A rózsa leveleit rágja, ő maga úgy 5 centi hosszú lehet, óriási. És gusztustalan. Összetaposnám, de előbb tudni szeretném, hogy ki ez, mert ha valami ritka rovar, akkor inkább nem pusztítom el.


Valaki felismeri?



#hernyó #rózsán
2012. júl. 3. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem öld meg!!! Nagyon szép állat!


Tudod te miből lesz a lepke? Hát pont ilyen ronda hernyóból! Eszik, majd bebábozódik, és szép lepke lesz belőle, ne vedd el tőle az életet.

2012. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A világ legszebb lepkéinek hernyója is "gusztustalan", miért kellene elpusztítani?Mégha a nagyon káros szövőlepkét pusztítják az rendben van.
2012. júl. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne taposd agyon, valamilyen lepke hernyója, és az mind szép :)
2012. júl. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eddig 4 teljesen értelmetlen válasz. Nem azt kérdeztem, hogy mit csináljak vele, hanem azt, hogy mégis minek a hernyója! Lepke, lepke, persze. Kismillió lepkefaj van. A képen melyiknek a hernyója látható? Erre egyikőtök sem válaszolt! Ha nem tudjátok a választ, akkor minek kell írogatni?


Szövőlepkét említett valaki, nos az nem ilyen! Azt ismerem én is. Sőt azt bizony összetaposom, mert iszonyú károkat tud okozni. És az almából kimászott kukacot is összetaposom. Ezeken + a szúnyogon kívül nem nagyon tudnék

olyan állatot mondani, amit elpusztítok, és ezt sem örömmel teszem. Érdekes, mi? A békáknak teszek ki nagy köveket, hogy tudjanak hol hűsölni, a csigákat átsegítem az úton, a fészekből kiesett madarakat megetetem és gondoskodom róluk, a denevéreknek rakok ki odút, és még sorolhatnám. Ennyit az 5 centiről.


Vannak azonban olyan lények, amelyek igen károsak. Mint a szövőlepke... Vagy ott a harlekin katica, amelyik gyönyörű, de még lárva korában megeszi a nálunk őshonos 7pettyes katica lárváit és előlük az élelmet, így egyre inkább terjednek, a 7pettyesből pedig egyre kevesebb van. Vagy a mezőkön ott a vaddohány! Gyönyörű növény amikor virágzik és amikor elvirágzott és tele van maggal. Mégis tanácsos kihúzni gyökerestől, mert annyira elterjedt már az is, hogy őshonos növényeket nyom el! Vagy ott a parlagfű. Szép zöld, és nem foglal nagy helyet, mégis irtják és büntetik azt, aki nem irtja földjén.


Szóval a természetvédelemhez és az állatbarátsághoz is kell ész, mert vannak ésszerű határok!


Például nem használok permetezőszert sem, hogy a méhek és sok más lény ne haljon meg. Próbálom én is a természet körforgására bízni a munkát. Ezért is van az, hogy találkozok a kertben hernyókkal, kukacokkal. És ha már itt vannak, szeretném tudni, hogy mifélék.

A képen látható példány nagyon lepusztította a rózsa leveleit. Nem szeretném ha annyira elszaporodna, hogy tömegével jelenjen meg ez a hernyó itt.

Megtehettem volna ezért, hogy fogom és eltaposom, aztán nem kérdezek itt.

De mivel nem vagyok hülye, és tudom, hogy lepkékből is vannak ritka védett fajok, ezért jó lenne tudnom, hogy ő most hova is tartozik. Túlságosan nagy, színes és különleges még így hernyó formájában is, ezért gyanakodom.

Ez volna tehát a kérdés, hogy milyen lepke!


Ezért is tettem a Természettudományok kategóriájú kérdések közé, és nem az Állatok vagy a Kert kategóriába. Sajnos áttették, és itt az eredménye, hogy nem okos emberek olvassák, hanem olyanok rimánkodnak ide, akiknek fogalmuk sincs a témáról.

2012. júl. 3. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Szeretnék kicsit én is ellened érvelni, ha már te is megtetted ellenünk, bár nem élek ilyen sok mondattal, mert jelenleg is lázzal küszködök.


A lényeg az, hogy te két mondatban megkérdeztél valamit, és elvárod tőlünk, hogy ebből a két mondatból szűrjük le mind azt az intellektuális tapasztalatot, amivel te rendelkezel. Olvasd vissza a kérdésed, olvasd úgy, mintha nem te írtad volna. Ha valaki eleve ilyen szavakat használ egy rovarra, hogy gusztustalan (ami nem vall rád azok alapján amit az előbb leírtál), az nekem erősen egy 14 éves kislányra hajaz, akinek fogalma sincs arról, hogy mit lát, és random tapossa össze az összes állatot, amire azt mondja, hogy "fúj"...


Ezt erősítette bennem az a hit, miszerint fogalmad sincs arról, hogy ez egy lepke hernyója. A kérdésed nem arra irányult, hogy milyen lepke, hanem arra, hogy milyen "rovar" hernyója. Ez alapján, ha valaki meglátja ezt a két mondatos kérdést, szerintem joggal feltételezi, azt, amit már az előbb leírtam, illetve, hogy nem tudod, hogy lepkével van dolgod. (Tudom, hogy a lepke is rovar, most a kérdés megfogalmazásán a hangsúly).


Szóval, ha értelmi választ szeretnél kapni, akkor értelmi kérdést tegyél fel, ne azt mondd, hogy gusztustalan, ezért agyontaposod, mert az emberekben ettől egy éretlen ember képe rajzolódik ki. Az alapvető probléma tehát a kérdés helytelen megfogalmazása volt, így ne ránk haragudj, ha kissé felháborodva közöljük, hogy lepkehernyó.


Ettől függetlenül az érveid (így már) jogosak, és ha olyan, akkor valóban jogodban áll elpusztítani.

2012. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Atalanta lepke.
2012. júl. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 polarbeer válasza:

Kedves Kérdező!


Ezzel durván mellélőttél, mert:

1) itt írogatsz felháborodást keltő hangnemben, és...

2) ...hangoztatod azt, hogy ez nem szövőlepke, azt ismered.


Namármost kérlekszépen ez egy Sárgafarú szövőlepke hernyója, az ilyen hosszú, vékony "tüskés" hernyók mind szövőlepkék, nem hasonlít az atalanta lepkére, aminek vékonyabb, és más szerkezetű tüskéi vannak. Szóval nézz mélyen magadba, és közben nyugodtan tégy vele akármit, főleg, ha sok van belőle. 8-10 hernyó képes tarrárágni egy fát. Ha csak ő az egyetlen, akkor szerintem hagyd, hadd éljen, de jó, ha tudod, hogy egy közönséges, sőt kártevő fajról van szó.


Üdv.:

polarbeer

2012. júl. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A levélfoltosságtól érintetlen, tetvektől mentes leveleket lezabálta valami. Én hernyóra tippelek, vagyis biztosan tudom, mert láttam egyet akció közben. Nyugodjon békében.

Diagnózis: Zöld hernyók.

Tünetek a rózsán: Pannónia sajtra emlékeztető nagy lyukak a leveleken és a szirmokon. Sajtban kívánatos, rózsánál gázos.

Tünetek a hobbikertészen: Sírásba forduló nevetés, majd nevetésbe forduló sírás. Elmeháborodott tekintet, megmagyarázhatatlan jókedv. Apró zöld kukacka felfedezése, “Helló haver!” üdvözlés. Hernyópöckölés, taposó mozdulat, “Csá haver!” elköszönés. Folytatódó jókedv.:)


forrás:

[link]

2016. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!