Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 4 fős családot hány hold...

Egy 4 fős családot hány hold gazdálkodási terület lát el?

Figyelt kérdés
Mennyit vegyek 4ünknek? Gabonát csak takarmánynak ültetnék kiegészítésképp, a lisztet mindíg is vettük, tehát erre nem kell számolni. Erre a területre mennyi állat termel ki elegendő trágyát? (ngayságrendileg?) köszi
2009. júl. 10. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy család zöldségféle szükségletét meg lehet termelni 3-400 négyszögöl területen,ha az illető ért ahhoz,hogy mikot- mit érdemes vetni,ülteteni.Van vize,amivel locsolni tud,mert enélkül nem megy.Kellenek többnyire megfelelő vegyszerek is ( léteznek biók is,csak nagyon drágák),

Ha viszont nagyban képzelted el,az sem olyan egyszerű.

Szükség van nezőgazdasági gépekre,mert nagyobb területet nem lehet kézzel felásni.Kell egy traktor,amihez jogosítványt is kell szerezni,eke,borona,gabonához vetőgép,és a termés betakaritásához vagy kézi kasza vagy aratógép.Kell egy kocsi,amivel a terményt beszállítod a tároló helyiségbe,vagy a vevőhöz.

Az állattartáshoz kell megfelelő istálló,az EU előírásoknak megfelelően.Az állatok alá kell alom,szalma vagy egyéb,amit folyamtosan cserélni kell.Kell nekik megfelelő takarmány,állatorvosi ellátás stb.Ha le akarod vágni őket,azt csak vágóhídon teheted.Ha eladni is akarod,akkor kell az állatorvos igazolása is.

Sorolhatnám még,hogy mi kell egy gazdálkodónak És mindehhez természetesen nem kevés pénzre is szükség van.Hogy lesz-e hasznod a gazdálkodáson,az egyáltalán nem biztos.Az időjárás bármikor közbeszólhat.Lehet aszály,vagy éppen túl sok csapadék,jégeső stb. és akkor hiába dolgoztál egész évben.De ha komolyan gondolod,akkor tájékozódj a polgármesteri hivatalban a mezőgazdánál.Ott pontos felvilágosítást adnak a rendelkezésekről,esetleges tanfolyamokról stb.

2009. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nos csak saját igények kielégítése véget lesz az egész, de köszi a kitekintést. Nos, van a családnak nagy kertje jelenleg is, csak én abból nem tunám kispekulálni, hogy ha mi most 4-en máshol telepszünk le, mekkora kerttel számoljak. A jelenlegi azért sem egyértlemű, hogy hány embert lát el, mert 3-mat biztos, de több unoka is rájár ugye a javakra, és elég:)

Én vagyok az egyik unoka.

2009. júl. 10. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég egy 2-300 öles kert nektek.Ha vidékre mégy,nem kell feltétlen állatok tartani,esetleg baromfit,az nem olyan nehéz,A földet pedig nem kell minden évben trágyázni,és mindig akad szomszéd,vagy valaki,akitől lehet trágyát szerezni.Javaslom,hogy szerezz be a környékbelkiektől jófajta szamócát,mert jobb ízűek,mint a kertészetekben kaphatóak.
2009. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt írom, de inkább kicsiben kezd, mert nem értesz hozzá annyira, hogy egy 4 fős család ellátását saját termelésből biztosítsd. A gabonát nem ültetik, hanem vetik, és ha akkora szerencséd van, hogy termésed is lesz, azt be kell takarítani. Kaszálni tudsz, vagy veszel egy kombájnt?

A mezőgazdaság egy komoly szakma, amit természetesen hobby szinten is lehet végezni és első lépésben én ezt javasolnám. Ha a zöldségek, gyümölcsök, füszernövények nagy részét megtermeled, büszke lehetsz, ehhez szerintem 400 négyszögöl elég.

2009. júl. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és a helyesbítést:) Aranyos hogy aggódsz... Nem fog problémát okozni a kaszálás, sem a zöldségek termesztése, volt benne részem eddigi életemben sok évig, igaz eddig nem én döntöttem el miből mennyi stb., de nem ejt kétségbe a kérdés, és szerencsére ezen nem fog múlni a család megélhetése. Gabonára nem lesz szükség, esetleg takarmánykukoricára gondoltam. Állatból pedig vsz. nem lenne elegendő a trágyázáshoz (a tiszta tyúktrágya pedig nem is a legalkalmasabb), úgyhogy valószínüleg vásárolni fogok néhány évente.
2009. júl. 10. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!