Kezdőoldal » Otthon » Kert » A borostyánt mivel lehet...

A borostyánt mivel lehet kiirtani? (többi lent)

Figyelt kérdés

Vettem egy félméteres ollót azzal pár hónapja szétvágtam a gyökereket aztán egy ideig sárga volt aztán valahogy újból feltámadt. Később vettem egy csomó sósavat és beleöntöttem a földbe hogy na most végre beszopja, de most megint szép zöld a kurv@annyja. :´OOOOO


Kérlek mondjatok valami jót, megőrülök, olyan ronda!


2012. júl. 8. 10:24
1 2
 11/12 Scherer jancsi válasza:
A borostyánt nem irtja a glialka és a medallon sem, nem tudom egyesek miért erőltetik. Kizárólag mechanikai úton nem kevés munkával lehet eltávolítani. Elvágni, kihúzni amíg el nem fogy.
2018. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Egek!

Nem semmik vagytok!

Borostyán ellen egy ellenszer létezik, a görbehátú verejték!

Gyökérről szaporodik, illetve kúszik. Mindig jönni fog!

A vegyszerek viszont maradnak a talajban, de csak jobb esetben. Ugyanis a sz@rjaitokat mossa az eső bele a talajvízbe. Közben pedig minden egyéb talajlakó élőlénnyel végez, ami már nagyobb baj! Szerencsére azért a vasárnapi húslevesetekbe is jut bőven, minekután ennél is okosabbak lesztek! Fújkáljatok le mindent, még véletlenül se hajoljatok ám le, nehogy meggörbüljetek!

Egyébként: Talajtakaró növénynek befogva a homokos talajt pár év alatt gazdag humusszá varázsolná, bogyóit kismadarak ennék, akik a legyeiteket, meg szúnyogaitokat tizedelné meg. Asszonyaitok striáit visszaszorítaná, gyerekeitek bőrbajait megnyugtatná, legyen az fájdalmas égési sérülés, vagy akár vírusos kiütések viszkető kínja! Télen zöldellne a kopárságban, Bécsben egy tőért 7 eurót kértek tavalyelőtt!

Borzasztó egy növény ez, bizony! Glialkát neki!

Borzasztó

2020. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!