Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van valami "házi" praktika...

Rents kérdése:

Van valami "házi" praktika arra, hogyan álapitsam meg a kerti medencém vizének PH-ját? Nem halálpontosan, csak hogy merre van elmászva, savas, vagy lúgos? Műszer, és tesztcsik nélkül.

Figyelt kérdés
kerti medence , PH érték

2012. júl. 14. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Se műszert nem használhatok, se indikátorpapírt?

Gondolom még a szememet is be kell csuknom közben :-)


A viccet félretéve, szerintem erre ne sajnálj pár száz, vagy pár ezer forintot, mert az elmászott pH miatt bekövetkezett károk mérséklése, vagy a bőrirritációra kiváltott krémek többe kerülnek.


Ha a Vaterán a keresőbe begépeled, hogy "pH mérő" jelenleg 61 találatot ad, és pH mérő indikátorpapír 600 forintért évekig elég, vagy 3-4 ezer forintért digitális kézi pH mérő is kapható gyakorlatilag életed végéig elég.


Amúgy a közepesen kemény, vagy kemény csapvíznek elég nagy a pufferkapacitása, nehezen mászik el a pH.

A kérdésed korrekt megválaszolásához ismerni kellene a helyi viszonyokat. Milyen keménységű vízzel van feltöltve a medence? Használaton kívül fedett-e? Növényi porokat, levéltörmeléket, vagy leveleket bele fújhat-e a szél?

Gondolom az algák szaporodását gátolod valamivel...

2012. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Algaölő,aquamulti van benne....közepesen kemény benti csapvizzel felengedve.Minden éjjel letakarva,de persze száll bele napközben pár levél...nem sajnálom a tesztcsikra a pénzt,csak 30km-es körzetben nem kapok,és nincs kedvem a Holdig menni érte,és vadászni...
2012. júl. 19. 21:21
 3/6 A kérdező kommentje:
legelőször mért benne ismerősöm egy 8.14 es pH-t,mert tökig nyomtam felengedés után az Aquamultit...tettem bele(pontosan kiszámolva,hány tized csökkenés kell pl. a 7.4-es pH-hoz)pHminusz-t,most gyönyörűszép a viz...1hetes....de mondjuk nincs is 37 fok...
2012. júl. 19. 21:24
 4/6 anonim válasza:
vazze indikátorpapír néhány száz forint
2012. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vazze,nem pézem nincs rá,Te értetlen,hanem 30km-es körzetben nem kaptam....!!!!
2012. júl. 29. 08:12
 6/6 anonim válasza:
ja én kérek elnézést csak a kérdést olvastam. rendelhetsz internetről is, esetleg megkérhetsz barátot, ismerőst, hogy hozzon neked.
2012. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!