Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fokhagymát mikor kell ültetni?

Fokhagymát mikor kell ültetni?

Figyelt kérdés

Fokhagyma magokra gondolok konkrétan!!!


Valakitől kaptam, nem szedte ki időben a fokhagymát, és magokat növesztett a tetején. Ilyen fél centis hagymácskák. Ezeket kaptam meg.


Mit tegyek velük, és mennyi idő, míg fokhagyma rendes méretű több gerezdes fokhagyma lesz?



2012. júl. 26. 09:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezekből a magokból csak szép szár lessz ,jövöre ,a következő évben fejesedik ha benne hagyod a földben ,vagyis 2012őszén elszorni,2013ban zöld szár(saláta főzelékbe vagy kevesbe kiválő),és 2014,től kezd fejesedni .

Neken vannak tövek amik már vagy 6-8 éve a földben van ,csak a zöldjét vágom le ,vajas ,zsíros kehyérhez.

De ha rendes fokhagy mát akarsz akkor inkáb cikkeket ültess tavasszal.(lehet öszelis ,én még nem próbáltam mert mindíg felásom az ágyásokat összel és így jó orhanyós lessz tavaszra)

2012. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!