Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyomírtás. Víz+Domestos+...

Gyomírtás. Víz+Domestos+ Háztartási sósav kombó jó lehet? Ma délelőtt locsoltam meg a sziklakertet.

Figyelt kérdés

Sziklakertemben még nincs semmi se csak szikla... na meg fű


5 liter vízhez adtam 3 deci sósavat meg 1 deci Domestos-t. Lehetséges hogy eltűnjenek a füvek onnan?



2012. júl. 30. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Sose vegyítsd a Domestost bármilyen savas anyaggal, pláne ne sósavval. Mérgező klórgáz szabadul fel a reakció során.
2012. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és akkor most meghalok? beleszagoltam nem egyet, eléggé marta a nyelőcsövemet meg mindent aztán ennyi
2012. júl. 30. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha még megvagy, akkor minden oké. Inkább zárt térben veszélyes, ahol nincs szellőzés.


A kérdésedhez: én már öntöttem hipós vízzel gyomot irtani, de teljesen hatástalan volt.

2012. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon "okos" dolog volt a savat lúggal (domestos) gyengíteni, kicsit többet is önthettél volna bele, és akkor az már majdnem víz! (No meg felszabadult klórgáz!)


Tényleg olyan sok egy ezres a rendes gyomirtóért, ami még le is bomlik?

2012. júl. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ecetet használj! Az nem káros a körnxezetre,és megöli a gyomokat is.
2012. júl. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, a savak és a lúgok semlegesítik egymást.

[link]

2012. júl. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül kiöli a gyomokat (amúgy nem hinném), akkor már mást nem is ültess oda, mert sikerült a talajt is vegyszerezned, így egy darabig az oda ültetett növények is ki fognak pusztulni...


De nem értem, hogy egy kicsi sziklakertet miért nem lehet gyomlálni, vagy venni rendes gyomirtót, mondjuk Glialkát...

2012. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!