Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a fokföldi...

Mit csináljak a fokföldi ibolyámmal?

Figyelt kérdés

A júliusi forróság után elkezdtek fonnyadni a levelei, és sorban eldobálta őket. Olvastam a nyári átmeneti vízhiányról, ezért betudtam annak. De azóta sem fejlődik, sőt továbbra is fonnyadozik

Öntözöm továbbra is de valahogy nem érek vele semmit. A fejlődésben teljesen leállt, nincsenek új levelek, és a kezdetleges virágok is elpusztultak, mert nem tudtak kifejlődni.

Mit tehetnék még vele? Nem szeretném ha elpusztulna, mert ajándékba kaptam

(Két éves a virág)


[link]


[link]


Előre is köszönöm a válaszokat!



#fokföldi ibolya #fonnyadás #virágmentés #virágbetegség
2012. aug. 5. 07:11
 1/3 anonim válasza:
Az alsó levelek sápadtságából magnézium hiányra, a virágzat eldobásából kálium hiányra, a fejlődés leállásából pedig kalcium hiányra lehet gyanakodni. Tápoldatozással még rendbe szedheted.
2012. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem 4 fokföldim van, 2 belőle 4 éves, a másik 2 fél éves. Az enyémek is ilyenek. Az egyiknek teljesen sárgák és fonnyadtak és folyamatosan hullajtja el őket. A másik is hasonlóan, de csak egy két levéllel. A másik kettőnek a levelei pedig foltokban száradnak. Festettünk és át lettek költöztetve egy időre hozzám ahol nem volt nekik a legmegfelelőbb így tovább romlott a helyzetük. A két kicsi pedig pont a szobában kezdett el száradni. Tápot is kaptak, locsolva is lettek. Lehet az több volt mint kellett volna.

Mi lehet a gond? Eddig semmi baja nem volt, 4 évig elvoltak de most nagyon ledobálta a leveleit az egyik, félek hogy nem lehet megállítani a folyamatot. Azóta kicsit sem fejlődött csak hullik szét.

2013. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Azt elfelejtettem mondani, hogy a táp amit kapott levéldísznövény tápoldat. Nem tudom ez jó e neki vagy sem.
2013. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!