Kezdőoldal » Otthon » Kert » Felfújható gyerek gumimedencéb...

Felfújható gyerek gumimedencébe milyen algamentesítőt vagy tisztítószert lehet használni?

Figyelt kérdés

Ilyen felfújható gumimedencénk van otthon a kertben: [link]


A 3 éves kislányom miatt kútvizet nem merek bele tenni, csak csapvizet. De ilyen melegben 2-3 nap alatt már tiszta algás, zöld. Milyen algamentesítő, vagy tisztítószer létezik, amit ilyen felfújható gumimdencébe is lehet tenni, és nem algásodik be a víz, hogy ne kelljen 2-3 naponta cserélni?



2012. aug. 8. 10:12
1 2
 1/13 anonim válasza:

Ez egy elég kisméretű medence ami gondolom a kertben van!

Én simán elöntözném a kétnapos vizet a növényekre. A gyerekemnek pedig nem lennék lusta tiszta vizet tenni bele kétnaponta és nem pedig algagátlóban fürdetném.

2012. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem akartam megbántani a kérdezőt, de a gyereket félti a kútvíztől, de vegyszeres vízbe belerakná... Priceless.

Én is kiönteném belőle, és engednék újat. Egy esti kád víznél több víz nem nagyon megy bele úgysem.

2012. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én se lustaságból nem teszek bele 2 naponta új vizet, hanem mert kb. 20 db 20 L-es vödör víz kell bele!!!
2012. aug. 8. 10:40
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kell színültig tölteni, és inkább cserélném naponta!


Nekünk kisebb medencénk van és csak félig töltöm meg nekik 2-3-szor is naponta, és mindig friss vizet teszek minden fürdésnél!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Azért az esti kád víznél kicsit több megy bele...

Lehet a kép csalóka, de sokkal több megy bele.

Én pedig nem vegyszerezni akarom a gyereket, léteznek természetes alapú tisztító szerek, vagy bio dolgok is gondolom, ezért tettem fel a kérdést, és ezért írtam hogy kis gyerekem van.. hogy esetleg ha valaki hallott ilyesmiről, az segítsen, nem pedig lehurrogjon.

2012. aug. 8. 10:47
 6/13 A kérdező kommentje:
ja még annyit, hogy akkor gondolom a ti gyerekeitek nem is fürdenek soha medencében pl fürdőben sem, mert ugyebár az is tele van vegyszerrel....
2012. aug. 8. 10:48
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy ne tegyünk bele semmit, cseréljük gyakrabban a vizet. Látta a medencét (kb 200 literes), amikor kijött megcsinálni a 2 éves státuszvizsgálatot és elbeszélgettünk ezekről a dolgokról. Ő azért nem pártolja a medencében való fürdést (klóros és egyéb fertőtlenítők...), mert a kicsik óhatatlanul isznak is a vízből és ez még felnőttekre sincs jó hatással, hát még rájuk.

Mi a kád csaprelepére szoktuk felszerelni a kerti slagot és úgy töltjük fel 1-2 naponta a medencét, a benne lévő vízzel meg a növényeket szoktam locsolni.

Még nem hallottam bio algaölőről, persze a bio vegyszerekből kiindulva az sem tehet jót az ember szervezetének csak környezetbarátabb (pl. hamarabb lebomlik).

2012. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Olcsóbb, ha elviszed strandra néha.

Nincs olyan vegyszer, ami teljesen környezetbarát és nem ártalmas, ha megisszák. Klórtabletta és algaölő kell a medencébe, hogy ne legyen algás. Létezik szűrős vízforgató is, 400 liter vizet simán meg tud úgy forgatni, hogy ne tudjon algásodni, az teljesen gyermekbarát és minimális áramot fogyaszt, kiszűri a bogarakat is.

2012. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Elvileg ha le van takarva a medence, akkor nem algásodik, mert az algáknak fény kell ugye. Érdemes valami takarófóliát venni rá.
2012. aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ne mérgezd vegyszerrel a gyerekedet. inkább kútvízzel, ha csak nem nagyon szennyezett. a full milliomos ismerőseim is inkább fúrattak egy kutat a medencéjükhöz, ivóvízzel feltölteni iszonyat pazarlás.


vagy gyűjts esővizet.

2012. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!