Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levendula tudort keresek, van...

Levendula tudort keresek, van itt valaki?

Figyelt kérdés
A levendulám mindig elszárad, pedig fényt is kap, vizet is. Nem tudom mi a baj, mit csinálok rosszul.

2012. aug. 21. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen a levele, mielőtt elszárad?
2012. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

lekonyul, legalábbis most abban a fázisban van

Arra gondolok, hogy a nagy meleg miett lehet, nem? Pedig ez állítólag szárazságtűrő, és öntözöm is, nem hagyom kiszáradni, de nem is áll vízben

2012. aug. 21. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam inkább, hogy nem volt-e rajta sárga folt, perzselődést vagy ilyesmi, ezek utalhatnak arra, hogyha tápanyaghiány van, illetve, hogy pontosan mi.

A levél elfonnyadása két dolgot jelent általában, vagy kiszárad, vagy túl van öntözve, de mivel a levendula ténylegesen nagyon szárazásgtűrő, én nálad a túlöntözésre tippelek. Ismerek olyan levendulákat pl, ami csak esőből kap vizet, idény nyáron már a fa kiszáradt mellette, az meg simán virágzott magának.

2012. aug. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ááá, nem semmi nincs vele. Akkor lehet, hogy tényleg egyszerűen csak túlöntöztem. Megyek ki is borítom alóla az összes vizet.
2012. aug. 21. 23:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Még 1 hiba a levendula inkább szabad földi növény cserében nem vészeli ki sokáig.
2012. aug. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az a baj, hogy a "gyári" obi-s cserépben maradt? Talán csak át kéne ültetni egy nagyobb cserépbe? Vagy egyenesen ki a kertbe?
2012. aug. 22. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is ki kellene ültetni, már ha van rá lehetőséged!


Nekem van vagy 20 tő levendula. Tavaly vettem még 2 cseréppel és állandóan kókadozott hiába locsoltam. Az egyiknek annyi is lett, a másikat gyorsan kiültettem és az megmaradt. Egyébként szereti a forróságot, olyan helyre is kell ültetni ahol tűzi a nap.


Ha ez az első levendulád akkor mondom (hátha nem tudod), hogy február végén kb. 10 cm-esre vissza kell vágni.

Sokáig úgy néz ki mint ha nem akarna hajtani, de aztán szépen megindul majd. El is fagyhat, nekem még az első 3 évben 1-2 elfagyott, de rendbe jön.

2012. aug. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó, akkor este ezt is kiültetem úgy ahogy van. Tuti ki fog hervadni ez is, de hátha lesz később belőle valami.
2012. aug. 22. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!