Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kakastaréj virágaim sorban...

Kakastaréj virágaim sorban száradnak el, de nem tudom mitől?

Figyelt kérdés
Locsolom őket rendesen, de amióta elültettem őket (június eleje) sorban mennek tönre, nem nőttek semmit és lassan elszáradnak..a gyökerüknél találtam apró sárga színű golyó alakú gondolom vmilyen petéket...mik lehetnek és hogy védekezhetnék ellenük...és miattuk száradtak ki a virágaim? Ja a verbénákat ami mellette van meg vmilyen zöld hernyó pusztítja ez ellen van ötletetek?

2012. aug. 26. 08:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! A kakastaréj egynyári virág, azok közül is az egyik legkevésbé tartós. Pontosabban a virága sokáig megmarad, de maga a növény nem, ellentétben például a muskátlival. Így augusztus végefelé természetes, hogy leromlanak, elpusztulnak. Hogy a sárga golyócskák mik lehetnek, nehéz megmondani így látatlanban, de a termelők gyakran ilyen tápot adnak a növényeknek, így akár az is lehet.

Ami pedig a zöld hernyókat illeti: ha nincs sok, akkor csak egyszerűen szedd össze. Ha sok van, lehet venni kertészeteknél, gazdaboltokban egy Dipel nevű szert, kimondottan hernyók ellen találták ki. Teljesen ártalmatlan mind a növényekre, mind az emberre, állatokra, csak és kizárólag a hernyókat irtja ki, egy baktériumfajt tartalmazó bioszer.

2012. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!