Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a páfrányommal,...

Mit csináljak a páfrányommal, hogy újra szép legyen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gyakorlott kertészkedős, de vettem egy páfrányt, mert nagyon tetszett...

Heti 1x locsoltam és minden nap permeteztem és kb 1 hónap alatt elpusztult... A nagy "bokorból" 3 szál maradt zöld, de azoknak is elszáradt a vége.

Utána egy ismerősöm tanácsára hetente 1x egy egész napra beleállítom vízbe, majd hagyom kifolyni belőle a vizet és nem is locsolom többször és nem is permetezem naponta és így a földből elkezdtek kis hajtások jönni, de nem nagyon akar fejlődni. Vegetál...


Mit csináljak, hogy gyorsan "bebokrosodjon" megint??


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2012. szept. 13. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Adjál neki tápoldatot.
2012. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt, hogy egy egész napot vízben áll ezt tápoldatos vízzel csinálom...
2012. szept. 13. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Tedd árnyékos helyre, nem szeretik a napot! Akkor szokott elszáradni a végük, ha napon vannak. De ilyenkor már ne várj nagy csodát, szeptember közepe van, a páfrányok ilyenkor már "leágazóban" vannak. Ha jól bánsz vele, tavasszal újra szép lesz.
2012. szept. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is épp így jártam, már ott tartottam , hogy kidobom a "maradék" páfrányt, de mégis megsajnáltam. Egy világosabb helyre tettem, nem éri közvetlen fény, de elég napos helyre. Nem locsolom rendszeres időközönként, ha beledugom az ujjamat a földbe és azt érzem, hogy száraz, meglocsolom. Kb. hetente 1-szer. Már szép zöld, nem barnul a vége, kicsit mintha dúsabb is lenne. De tavasszal még van mit behoznia.
2012. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!