Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jácint, krókusz, nárcisz, és...

Jácint, krókusz, nárcisz, és szellőrózsát ha elvetem, akkor majd tavasszal a virágzás után fel kell szednem?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első háromról biztosan tudom,hogy hagymás évelő növény,tehát ha egyszer elülteted,akkor tovább nem kell vele foglalkozni,esetleg ritkíthatod,ha nagyon sűrűvé válik.
2012. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen a gyors válaszod!
2012. szept. 21. 13:53
 3/4 anonim válasza:
100%

Az őssel ültethető virághagymák fagyállóak, tehát nem kell őket felszedni.

Ha szép virágokat akarsz, akkor a jácintokat kétévente a visszahúzódás után (máj vége, június) kell felszedni, nyáron szellős, hűvös, de száraz helyen pihentetni és úgy kiültetni - ő szereti a tápanyagdúsabb helyet. Ha sokáig egy helyben hagyod, akkor is virágzik, de egyre ritkásabb fürtöket hoz. Az ún. fiókhagymáktól, amik majd a felszedettek oldalán nőnek, első szétültetés utáni évben ne várj sokat, ők a második évre "híznak meg" annyira, hogy igazán szép virágot hozzanak.

A nárcisznak kifejezetten jót tesz, ha több évig egy helyen van. Érdemes min. 4-5 évig egy helyen tartani, utána csak azért szétültetni, mert olyan sok lesz, hogy át tudod ültetni a kertben máshová is. (Felszedés u.a, mint jácint.)

A krókuszok kb. 3 év után érdemes felszedni, mert úgy be tud sűrűsödni, hogy már egymást akadályozzák a növekedésben. Én pl. már a gyepbe is ültettem elszórtan, mert az első fűnyírás előtt virágzik...

A szellőrózsával én is csak most próbálkozom, de szerintem az is a nárciszhoz lesz hasonló gondozásban.

2012. szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy időt szántál rám, és leírtad nekem, nagyon sokat segítettél nekem!Köszönöm!
2012. szept. 24. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!