Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet ez a növény? A hátsó...

Mi lehet ez a növény? A hátsó kertemben nőtt ki.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2012. okt. 11. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt tedd fel a kérdést! Szinte azonnal fognak válaszolni.

2012. okt. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Már fel is tettem a kérdést, és megtudtam, hogy amerikai alkörmösnek hívják.

2012. okt. 11. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt ismerem!


Alkörmös a neve!

Marha jól néz ki. Mérgező, de úgy tudom, kis mennyiségben szokták használni ételszínezéshez?!

Az a baj vele, hogy ha nem szeded ki időben, akkor hatalmasra megnő, és főleg a répaszerű gyökere a probléma, mert nagyon nehéz kihúzni. Mélyre nő, és ha beszakad, akkor az újra ki fog hajtani, még nehezebb lesz kiszeni. Tehát ásóval érdemes nekimenni!

Azért tanácsos kiirtani, mert ha elhullajtja magjait, baromira el tud szaporodni, és mind ilyen nagy lesz, mint amit fotóztál.

Egyébként valószínűleg úgy került a kertedbe, hogy madár evett valahol ilyan magot, az átment rajta, és a kertedben k@kilta ki... Ami a földre kerülve ügyesen meggyökerezett.


Szép növény, de inkább csak gaz, és baj van vele.

2012. okt. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hétvégén ki is szedjük akkor a kertből, mert pont a málna mellé nőtt. :(

2012. okt. 11. 10:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Jé, érdekes! Nekünk is a málnásban nőtt! Meg egy piszkebokor volt közvetlen mellette.


Azt hiszem a miénk nagyobb volt már, mint a tiéd. Az évben, mikor először virágzott, még nem szedtük ki. Következő évben is virágzott, jóval bővebben. Na aztán ősszel kiástam. Olyan vastag volt már a főgyökere, mintha két 1 kilós lisztet egymás tetejére állítottam volna, arányaiban, ha érted... És az leágazó gyökerek is nyúltak össze vissza...

Azóta is fel-fel bukkannak új kis példányok, gondololm a magok miatt...

2012. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!


Alkörmös, vagy amerikai karmazsinbogyó. Ne edd meg, arra nem jó!

2012. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!