Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek ha kiszárad a kis...

Mit tegyek ha kiszárad a kis cserepes rózsám?

Figyelt kérdés
Bent volt a lakásba és 2 hét alatt elhervadt illetve kiszáradt. Életre lehet még kelteni valahogy?

2012. okt. 19. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ültesd ki a kertbe. A szobában nem marad meg sehogy.
2012. okt. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig kiszárad. Hagyd a fenébe, szerintem nem lehet megmenteni. Mi is ki akartuk ültetni, de annyira semmi gyökereik voltak. Amíg az üzletben van, tápanyagozzák hogy legyen aki megvegyem, mire hazaviszed, kiszárad..
2012. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Az üzletben nem azért locsolják a növényeket, hogy megvegyék, hanem mert értenek hozzá, és tudják, hogy locsolni kell. Több kertészetnél és virágboltban is dolgoztam, de tápot csak akkor kapnak a növények, ha 2-3 hétnél tovább vannak az üzletben, a vegetációs időszakban kb. ilyen időközönként is kell tápoldatozni. Az sajnos a laikus ember beteges beidegződése, hogy csak addig szép a növény, amíg hazaviszem, mert ezek a gonosz kertészek/virágboltosok locsolni, esetleg tápozni merték. A növény attól romlik le, mert a vásárló sokszor nem ért hozzá, nem úgy locsolja, ahogy kéne, nem ad neki tápanyagot, ha kell, nem ismeri fel az esetlegesen megjelenő betegségeket. Ezt nem panaszkodásnak vagy kioktatásnak szántam, de ne a termelőt/eladót hibáztassuk azért, mert szép növényt adott el, én meg nem tudom, mik az igényei, és meghal a növény.


Kedves Kérdező!

Az első válaszoló jól írta, ki kell ültetni, a rózsa nem szobanövény. Azt sajnos nem látni innen, hogy milyen állapotban van, de egy próbát megér. Vágd vissza, ültesd ki és jól locsold be! Ha tavasszal kihajt, akkor szerencséd volt:-)

2012. okt. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen nem a kertészeti virágokra gondoltam. Többször kaptam már multikból rózsát, már az első nap kiültettem volna.. ha lettek volna normális gyökerei. :(

A kertészetis virágokkal semmi bajom, én is mindig onnan vásárolok magamnak.

2012. okt. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!