Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan állapítható meg, hogy...

Hogyan állapítható meg, hogy a hullámpala tartalmaz-e azbesztet?

Figyelt kérdés

A telkünk egy másik telekről hullámpala "fallal" van elválasztva. Csak nemrég értesültem róla, lehetséges, hogy a pala azbesztcementből készült, amiről jól tudom, hogy milyen veszélyes anyag.


Közben utánaolvastam - a legveszélyesebb kék azbeszt nem lehet, mert az a 2000-es évek előtt be lett tiltva az országban, ez a fal pedig 2003-2004 körül lett felhúzva, vadonatúj pala elemekből. A fehér azbesztet viszont csak 2005-ben tiltották be Magyarországon, vagyis elképzelhető, hogy a telkükön lévő fal még ebből az anyagból készült.


Hogyan tudnám kideríteni, hogy valóban tartalmaz-e azbesztet ez a hullámpala? Van rajta valamilyen jelölés, amiből kiderülhet, vagy a színe utalhat rá?


Megköszönném a szakértő segítséget :)



2012. okt. 23. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Tudomásom szerint az összes hullámpala azbeszt tartalmú...
2012. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az azbesztmentes pala méregdrága. Csak kérdezd meg a szomszédot mennyiért vette!
2012. okt. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A mai napig lehet még forgalmazni ilyen azbesztcementből készült hullámpalát???


Mert ma megkérdeztem édesapámat, aztán ő mondta, hogy a helyi Tüzép-telepen a mai napig lát ugyanolyan típusú hullámpalát, mint ami a telekhatáron van...

2012. okt. 24. 22:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Már nagyon régen nem lehet azbesztes palát(akár hullám, akár tető pala) forgalmazni. Még a 80-as években tiltották meg. Egy laikus összetévesztheti. Úgy tudom, ha lefested, nem káros az azbesztes pala, ugyanis akkor nem száll a levegőben az apró azbesztpor.
2013. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Röpke 7 év alatt kiderült azbesztet tartalmaz e a kerítés.

Leszedted a kerítést? Lefestetted és meghagytad?

Pár évente le kell festeni, hogy ne porladjon. ha jól sejtem.

Lefesteném, ha már meg van építve. Akár milyen hosszú is. Olcsóbb a festés pár évente...

2019. aug. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a kerítés a veszélyes, hanem az azbeszt szál. De az nem jön ki belőle ha nem b@sztatják.
2022. ápr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!