Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért szárad el a fokföldi...

Miért szárad el a fokföldi ibolyám?

Figyelt kérdés

Kaptam másfél hónapja, és fokozatosan szépen lassan minden virágja elszárad. A levelei nem, de a virág igen.

MEnnyit kell neki inni adni? Majd minden másnap teszek alá a tálba, de pillanatok alatt felszívja. Többet kéne neki adnom? vAgy ez is sok? Fényre tegyem? Érzékeny valamire, pl huzat?...

Nem értek sajna a virágokhoz, most kezdem felszerelni magam:-)


2008. máj. 21. 15:33
 1/5 anonim válasza:
65%

ha szárad akkor kevés vizet kap.

Szerintem beszélgess vele!

2008. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Napos ablak be tedd és szerit a vizet is. És kerüld a huzatot is.
2008. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A viz NE erje a levelet mikor locsolod. Ezt a titkot a Nagymamamtol tudom...es a Nagyik ugye minde titkot ismernek. Meg sose halt meg egy fokfoldi ibolyam sem. Mindig elkunyiztak oket.
2008. máj. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a virágod a bolti kis cserépben volt, akkor célszerű lenne átültetned, az nagyon jót tenne neki.

2008. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Ne ijedj meg, nálam is egy idő után elszáradnak a virágok, amikor már tényleg száraz, akkor a virág tövénél le szoktam nyisszantani, és nemsoká hoz újabb virágokat!

Én heti 1x locsolom őket, és csak a cserépalátétbe öntök vizet. Szeretik a fényt, ablakpárkányon ideális helyük van, de azért a közvetlen nyári forró naptól óvd!

2008. máj. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!