Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vannak olyan cserepes virágok,...

Vannak olyan cserepes virágok, amelyek virágzás után pár héttel elszáradnak, és esetleg következő tavaszra újra hoznak a gyökérből hajtásokat?

Figyelt kérdés

Nyáron kaptam egy növénykét, nevét nem tudom, ezt szeretném kinyomozni a segítségetekkel!


Kb 20 centi magas volt, hosszúkás levelei, és nagyon szép rózsaszín virágai. A virágokra vigyázni kellett, könnyen letörtek.

Nagyon vízigényes, ha 2-3 napig nem locsoltuk, akkor úgy lekókadt, hogy azt hittük kihalt. De egy nagy adag víztől hamar helyre jött mindig. Azóta is rendszeresen öntöztük, nehogy tényleg kihaljon. Már jó ideje nem hozott virágot. Most viszont úgy tűnik a locsolás ellenére elszáradt.

Nekem az a gyanúm, hogy ez természetes folyamat. reménykedem, hogy majd újra kihajt.


Tudnátok olyan virágfajtákat mondani, melyekre illik a leírásom?

ELőre is köszi!!


2012. okt. 28. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen. Valószínűleg valamilyen bromélia volt a növényed. Amúgy minden broméliaféle ilyen, az ananász is. Nem broméliaféle, de a banán is ilyen. Ezt úgy hívják, hogy monokarpia.
2012. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem, nem bromélia, de köszi helike, hogy írtál!

Fú, nehéz szavakkal leírni a növényke kinézetét, fotót pedig mostanában nem tudok készíteni. Úgyhogy inkább pontosítok, hátha:


A földben levő részét nem tudom milyen, nem tudom, hogy valami gumó vagy hagyma, vagy olyan tipikus szétágazó izé... (nem vagyok egy kertész...:-))

Viszont a földje felett van SZÁR, ami 4-5 felé volt szétágazva.

Ezeket a szárak leginkább engem a muskátlira emlékeztetnek, mert olyan nedvdúsnak tűnnek. Bár nem szőrősek, stb.

Na és ezekről a szárakról nőnek ki oldalra a levelek, amelyek hosszúkásak. Formájában a mandulafa levelére hasonlítanak ezek a levelek. Persze kisebbek, meg tapintásra is másak, csak nagyjából a forma..


És a kis virágok is onnan nőnek ki, ahonnan a levelek, s kb 2-4 centis vékony száron vannak, és ha minden igaz az ibolyához hasonló bigyóból jönnek ki a szirmok. Mely szirmok nagyobbak az ibolyáénál, de kisebbek az árvácskáénál...


Így valakinek van tippje?

Bármi jöhet, ha beírom googléba a nevet, hátha kijön egy hasonló kép, hogy legalább a fajtáját megállapítanám...

Köszi, ha segít valaki!

2012. okt. 30. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!