Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsomból a magokat...

Paradicsomból a magokat hogyan érdemes kinyerni?

Figyelt kérdés
Idén gondoltam félreteszem a paradicsom magokat is, mivel idáig mindig vettem őket tavasszal most inkább magamnak tenném félre. Megpróbáltam konyhai papírtörlőre kinyomni, megszáradt, de beleragadt a papírtörlő, így nagyjából használhatatlan magokat kaptam. Most megpróbáltam egy szitaszűrőbe nyomni és vzzel átmosni majd egy edénybe tenni és az egészet a radiátorra rakni. Pár órája így áll, egyenlőre még nem túl sok változás történt. Hallottam erről a befőttesüvegben félretenni majd ha már penészedik akkor leül az aljára a mag dologról, de nekem ez bizarr kissé. Ti hogy szoktátok?
2012. nov. 20. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem szoktam ilyennel vacakolni. Megveszem a palántát, még akkor is, ha drágább. Elég nehéz házilag kis mennyiségben erős, egészséges palántákat nevelni. Mindig sok volt benne a használhatatlan.
2012. nov. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én hobbiból nevelem, mindig veszek pár palántát de általában magról gyártok palántát, mindennap egy kevés odafigyelést igényel és utána általában jó szokott lenni.
2012. nov. 20. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Na látom még ilyet nem csináltál.Vannak paradicsomok mik lédúsak és vannak amik nem.

A szilva p.om pl nem lédús kikaparod a magot egy tányérra és egyszerűen kiszárítod napon v. radiátoron.A lédúsabbakat kicsit átmosod lemosod róla a kocsonyás részeket majd ezt is tányérra teszed és szárítod néha át kel mozgatni a magokat száradás közben Majd ha szárazak kis üvegekbe teszed .Egyébként a szita szűrős megoldás jó de a szárítással türelmesebbnek kell lenni rá ér az egy pár napig. Közben mozgasd át néha.De azézt ne égesse a radiátor egy porcelán tányérra tedd.

2012. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nem közvetlen a radiátoron van, egy műanyag margarinos doboz szélére van támasztva a szűrő és így lóg be a doboz alja fölé, ez az egész pack van rátéve a radiátorra.
2012. nov. 21. 00:20
 5/6 anonim ***** válasza:

évek óta magamnak csinálom a legszebb paradicsomokat kiválasztom, óvatosan fölvágom, kiveszem a magját facsarod kaparod mindegy átmosod, ha egy kis lé marad rajta nem baj szalvétára teszed és szárad ez attól függ milyen meleg van nálatok eltart egy ideig átmozgatod néha, és száraz helyre elteszed, ha megszáradt. én januárban palánta földbe teszem és ott megvárja a tavaszt, néha locsolom kikel, és feb-márc körül akkor már van egy csomó palántának való és utána kiültettem.



remélem segítettem

2012. nov. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Mikorra szokott így a paradicsomod beérni? Mennyi idő míg megszárad egyébként a mag? Tudsz ajánlani valami jó korántermőt? Ez például igaz lehet?: [link]

Bocsi csak örülök,hogy találtam Valakit,aki ért ehhez. Köszi!

2013. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!