Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mérges saláta megtalálható...

Mérges saláta megtalálható Magyarországon?

Figyelt kérdés
a keszeg salátát tudom, hogy igen de a mérges saláta?

2012. nov. 24. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az a mérges saláta? Ilyenröl nem hallottam eddig.
2012. nov. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ilyen növény mint amilyen a képen látható: [link]

csak annyi különbséggel, hogy a mérges salátának lekerekített a levél vége a keszeg salátának pedig cakkos

latin neve: Lactuca Virosa

2012. nov. 24. 19:38
 3/8 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Igen!Közönséges!

2012. nov. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mi közönséges?
2012. nov. 25. 19:43
 5/8 Hekren válasza:

Én is is kerestem de csak keszeg salátát találtam de azt töménytelen mennyiségben... elég idegesítő volt hogy csak keszeg salátát találtam de ez van... Még azt se tudom hogy egyáltalán melyik országban fordul elő... :(


Feltételezem de is a tejnedvéért keresed (mi másért :D) ;) ha találtál légyszi írj privátba, és jó füstölést !

2014. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Most találtam három bokornyit az út szélén ugyhogy mar nyerem is ki belőlük a nedvet és este megy a buli 😃😃😃
2015. máj. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 63illesoszkar válasza:
Igen létezik Magyarországon sárga virágja van és mint a gyermeklácfünek olyan magja van csak max 1,5-2 cm és el lehet fújni ennek a virágát is de nagyon mérgező.van benne opium is de rengeteg szalicil ez nagyon hatásos szemőlcsökre ,nekem az orrnyergen a szemüvegemről letört a műanyag felfekvő és egy hatalmas szemőlcs nőt.a vérehulló fecske fű nem mullasztotta el ,de a mérgessaláta 6-8 bekenés ütán gyökerestől szinte kiesett. Nem ájánlom hogy kisérletezzenek vele narkózni mert olyan anyagok is vannak benne ami idegbénulást okozhat.egy két csepp préselt fehér nedv és életveszélyeslehet.de kűlsőleg a veszélyes anyajegyet is elmullassza
2017. júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 63illesoszkar válasza:
Jaaa ! Még azt elfelejtettem ,hogy a fehér nedv percek alatt oxidálódik a levegő hatására és ügy még veszélyesebb az egészségre
2017. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!