Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyorsan nő az Aloé Vera?

Milyen gyorsan nő az Aloé Vera?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy Aloé Vera-m ami most 4-5 cm magas és arra lennék kíváncsi hogy milyen gyorsan képes növekedni.

És ha valaki tudja a helyes öntözésit kérem azt is írja le. Köszönöm


2012. nov. 28. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Én kb fél éve kaptam,akkor is kb 10 centi magas volt,most is ugyanolyan kicsi

2012. nov. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálam évente 4-5 centit nőnek.

Akkor kell öntözni őket, amikor kiszárad a földje (ez függ a helyiség páratartalmától és hőmérsékletétől) Világos, de a közvetlen tűző naptól védett helyre tedd, mert hajlamos megégni. Ha van rá lehetőséged, akkor télen tartsd hűvösebb helyen, mivel az aloe verának is szüksége van pihenési időszakra.

2012. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak jó a linkje a második válaszoló is mindent leirt a locsolásról!

Én még annyit tennék hozzá mikor locsolod tehetel bele tápoldatot vizbe attól jobban nő túlzottan kötött talajt sem szereti mi egy kis homokal is keverjük.

Néhány tövet mindig cserépben nevelünk az előszobában minden évben elég sok uj hajtást hoz az ujjakat következő évben ki is szoktuk ültetni a kertbe a rózsa allá hogy mindig árnyékban lehesen.

Mi házi készitésű krémet csinálunk belőlük.

Ha jól érzik magukat szerintem tiednek is igy kell majd kinéznie méretük szerintem olyan 30cm körüli lehet.

[link]

[link]

2012. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak hogy én is dicsekedjek egy kicsit a sajátommal :-))))

( 1,30 méter magas )



[link]

2012. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 14:03


Hány év alatt nőtt meg ekkorára?

Jövőre átülteted?

2012. nov. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kb. 10 évig volt meg (idén odaadtam az egyik barátnőmnek, mert olyan nagy volt, hogy nem tudtam ki-be cipelni) Tavaly átültettem, most 2-3 évig nem lesz gond rá.
2012. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bibi666 válasza:

Szia

Nálam jól bevált módszer: három hetente egy tál vízbe állítom őket külön külön, egy éjszakára.Ezalatt felszívják a szükséges vizet.

Ha időközben elfogy a víz pótolom...

2012. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szoktam szaporítani eladásra, kirakom a szabadba, egy felnyírt fenyő alá, hogy közvetlenül ne tűzze a nap. Öntözni csak szárazabb időben szoktam vagy két-három hetente, amúgy meg majd megázik. Nyáron, melegben bírja a vízben állást is, csak télen kell szárazon tartani.

Ilyen kisebb korban évente megháromszorozódik, ha komolyabban venném, akkor még többet nőne.

2012. dec. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szőke Sándor Ferenc válasza:

Szia.

Nekem 1 év alatt kb 30 centit nőtt. Ablakban van nálam és hetente kap vizet.

1 év alatt kb 20 hajtást hozott

2018. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!