Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krumpli-, fokhagyma-, lila...

Krumpli-, fokhagyma-, lila hagymahéjat tényleg nem szabad beletenni a komposztba?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy betegséget okozhat. :S

Ebből mi igaz?

Én beletettem,sőt még félig romlott krumplit is! Ezzel elrontottam?

Előre is köszönöm az érelmes válaszokat!



2012. dec. 1. 21:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%
Akárhogy is nézem, azért döglött állatot és emberi ürüléket kihagyom a komposztból. Sőt semmilyen állati eredetűt nem teszek bele, ugyanis a tisztán zöldkomposzttal trágyázott zöldségek tovább elállnak. Mosogatószeres vízzel se szennyezném a környezetem.
2013. máj. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Egyet értek! :)

2013. máj. 6. 20:12
 13/13 anonim ***** válasza:

Gusztus dolga, én a komposztot nem eszem meg, így beledobok minden szart (igen szart is, mert a nitrogén jót tesz neki).


Először a gombákat, bacikat, később a gilisztákat, hizlalom rajta, végül a növényeknek adom.


Akkor szerintetek az állati trágya az káros a növényeknek?


Az érett komposzt is gyakorlatilag gilisztatrágya.


Szakemberek vagytok?

(nekem úgy tűnik pesti laikusok, minden vidéki tudja, hogy a szar jó a növényeknek)


Korábban is én írtam.

Egy agrármérnök, kertész.

2013. máj. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!