Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fikus benjamina-mit rontottam...

Fikus benjamina-mit rontottam el? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, elég száraz a levegő, és az ablak mellett lévő fikus benjaminám elkezdte a leveleit hullatni, és sárgulnak is:( Világos helyen van, heti 2 szer öntözöm, nem tudom mit tehetnék még, hogy ne haljon meg:( Kérem aki ért hozzá, írjon!
2012. dec. 11. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha száraz a levegő, tégy a fűtőtestre párologratót.

(100-asban, ill. papírboltban is kapni olyan alufólia-alapú tálcát, pár Ft-ért, azt szoktam használni)

Ne legyen közvetlenül fűtőtest mellett, de szereti az egyforma hőmérsékletet, 20-22 fok.

Egy kicsit azért télire ő is szundít, ha nem is alszik, tehát új hajtásokat nem hoz ilyenkor.


Tekintettel arra, hogy olyan mint a fa, a vastagodó ágakon levő leveleit eldobja, mert azoknak a leveleknek a szárvégei nem fognak az ágak vastagságával együtt nőni, így azok a levelek mindig lehullanak. Nézd meg, hogy honnét hullajtja a leveleit. Valami tápsónak a virágüzletből biztosan örülne, csak szobahőmérsékletű vízzel locsold.

2012. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk meg párás a levegő, anyáméknál meg átlagos a levegő és mégis ezt csinálja. Teljesen meg szokott kopaszodni. Nekünk még sose sikerült normális állapotban tartani, csak addig ameddig nyáron kint volt, és égette a tűző nap, aszalódott 40 fokban és mikor véletlen eszünkbe jutott meglocsoltuk. Akkor gyönyörű. De amúgy...
2012. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Panelben irodában évekig neveltem, amikor már akkora fa lett belőle, hogy cserépbe nem fért, ill. már körben is terebélyes lett, elajándékoztam könyvtárnak. Előtte vékonyabb ágakat leszedtem róla, kigyökereztek, kezdtem az egészet előlről.


Amikor az is kinőtte a panelt (kb. 4-5 év), akkor ő a műv.házban kötött ki. Azok után köszönöm, nem ültettem újat belőle.

2012. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csenge88 válasza:
Ha ablak es futotest mellett van akkor az a baj.a huzat illetve a gyors homerseklet valtozas arthat neki.amugy ficus benjamins variegatarol van szo?mert az a vilagos helyet szereti ahogy te is leirtad de a lrgjobb ket meterre az ablaktol tenni.ott eleg fenye lesz es a szelloztetes sem fog artani neki
2012. dec. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!