Kezdőoldal » Otthon » Kert » 4 hektár földterület van a...

4 hektár földterület van a tanyánkon, de tiszta homok, mit érdemes beleültetni, vagy mit lehet vele kezdeni, hogy haszon is legyen belőle?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 13:26
1 2
 11/13 norbunemeth válasza:
Akácos-nyáras erdőt ültetnék a helyetekbe az a legjobb az akác gyorsan nő és jó a fa tömege tudom mert tanulom :)
2014. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kiásod az egészet, felpakolod teherautóra, aztán áthozod a Dunántúlra. Itt építkezéshez vennék, mint a cukrot. :-)


Növényeknél ki kellene dolgoznod valamilyen stratégiát, pl:

- évelő vagy sem

- lágyszárú, bokor, vagy fa

- feldolgozod e vagy sem, pl a barackból pálinkát csinálsz, vagy a gabonát tyúknak adod, aztán a tojásból tojáslikőrt csinálsz, stb... ha feldolgozott élelmiszert adsz el, akkor abból sokkal nagyobbat tudsz szakítani.

- hogyan szállítod a terméket az eladási helyre, kibírja e a szállítást, egyáltalán van e igény rá a környéken?

2015. ápr. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Még előző vagyok. Többen írták az akácot, ami özön növény, úgyhogy nem hinném, hogy akácos telepítésre pályázni lehetne, bár próba cseresznye. Méhészkedést meg lehet próbálni, hátha. Ha tudod biztosítani, hogy a méheid nagyjából vegyszermentes területen legelnek, akkor elég jól hozhat. 1000 feletti egy kiló normális méz. A tököt is meg lehet próbálni, abból tökmagolajat lehet csinálni, azt viszonylag könnyű szállítani, és el tudod adni. Ezen kívül gondolom valamennyi agrártámogatást is tudsz kérni, ha kiváltod az őstermelőit, nem tudom pontosan hogy megy ez.
2015. ápr. 14. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!