Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erdőből (ha már kivágták a...

Erdőből (ha már kivágták a fákat) lehet még valaha tetmőföld?

Figyelt kérdés

van egy hektár fenyőerdőm amit már kivágtunk ugyhogy csak a tuskók és a győkerek vanak a földben. milyen gépek tudom kiszedni vagy kiszedetni a tuskókat és gyökereket?

a tuskók és a gyökerek kiszedése után elég lessz mélyszántást csináltatnom hogy ujra termőföld legyen belőle? vagy hogyan csináljam??



2013. jan. 6. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az erdőtörvény szerint amekkora területű erdőt kivágsz, akkorát vagy köteles visszatelepíteni. Ha nem ott, akkor máshol.

A tuskókat egyébként vagy tuskófúróval vagy tuskókiszedővel tudod eltávolítani. Az előbbit javasolnám, mivel az kevésbé költséges, gyakorlatilag nem lesz hulladék és még tápanyagot is visszajuttatsz a talajba. Utána nem árt egy gyökérfésűzés sem.

Egy mélyszántás mindenképp kelleni fog, de mielőtt ültetsz bele bármit is, vedd figyelembe, hogy a fenyőerdő alatt nagy valószínűséggel elsavanyodott a talaj. Valamelyik kultúrnövény szereti ezt, valamelyik nem. Jó, ha csinálsz egy talajvizsgálatot, ami ugyan nem olcsó, de legalább tudod, mire számíthatsz.

2013. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi a választmár más területen ültettem 1,5 hektár erdőt ugyhogy azzal nincs gond és köszi a választ. és még egy kérdés mi az a gyökérfésülés hogyan csinálják??
2013. jan. 6. 18:00
 3/13 anonim ***** válasza:
A gyökérfésű egy traktorra szerelhető adapter, tuskózás után párszor végig kell menni vele a területen. Egyes fajtáinak állítható a villaköze.
2013. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
[link] valami ilyesmi? vagy ha ne,m akkor lécci küldjetek képről linket gyökérfésülés erről még nem is hallottam
2013. jan. 6. 18:09
 5/13 A kérdező kommentje:
a gyükésfésű hasonlít az altalajlazítóra??
2013. jan. 6. 18:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem, a küldött linken egy tuskókiemelő van. A tuskófúróval ugyanazt az eredményt éred el, csak olcsóbb, gyorsabb és jobb.


Ez itt egy gyökérfésű:

[link]


Természetesen talajlazításra is lehet használni.

2013. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy az altalajlazító használható gyökérfésűzésre...:-)

Eszembe jutott még egy módja a tuskózásnak, de az még drágább és a legrosszabb, a tuskóletolás. Lánctalpas, tolólapos traktor kell hozzá. A fúrás a legjobb.

2013. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszööm mostmár értem.

1 lépes:tuskófúrás

2 lépes: győkésfésülés

3 lépés: mélyszántás

így jó lessz ahogy leírtam ugye??

2013. jan. 6. 18:23
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válasz én a legolcsobbat választom
2013. jan. 6. 18:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, mélyszántás után gyakorlatilag úgy kell eljárni, mintha mindig is termőföld lett volna, természetesen az ültetendő növénykultúra igényeit figyelembe véve.
2013. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!