Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van a kertemben 4 meggyfa,...

Van a kertemben 4 meggyfa, kb.7-8 évesek. Mindegyik virágzik minden évben, de még egy szem meggy sem termett rajta. Ez mitől/miért van? Egyáltalán van rá esély, hogy valaha teremni fog?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is van egy ilyen fánk az udvarban!Állítólag rossz helyre van ültetve,(földenergia, stb) így nem porozzák be a méhecskék!De szerintem csak ilyen fajta!
2010. ápr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem tartom valószínűnek, mármint, hogy elkerülik a méhek, ugyanis a szilvafákkal semmi gond nincs a környékükön. Akkor azokat sem poroznák be. :)
2010. ápr. 27. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
A meggyfáknak kell beporzó fajta, a legtöbb a saját virágporával nem köt termést. Ha tudod, hogy milyen fajta az, ami nektek van, akkor kell hozzá megfelelö - és az nem mindegy, mert fajtától függ, hogy melyik alkalmas - beporzó fajtát is ültetni.
2010. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Igen kettő különböző "nemű" fa kell hozzá. Lehet, hogy 4 van de mindegyik ugyanolyan. Én is így jártam, hogy nekem sose volt meggy, de a szomszédnak nagyon sok volt. Kivágtam a fát végül. Hirtelen a szomszédnak se lett egy meggye se. (Kár mert mindig adott nekem is.)
2010. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Így, hogy van tipp, utánaolvastam, tényleg van olyan fajtája, amihez két különböző nemű fa is kell. Termés nélkül szerintem elég nehéz kideríteni milyen is lehet, de valószínűleg Pándy, mert csak ezt találtam, ami ilyen. Csak azt nem tudom, hogyan állapíthatom meg, nekem milyen nemű van?
2010. ápr. 27. 23:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! A meggynél nincs külön porzós meg termős fa, nem egy másik nemet, hanem egy másik fajtát kell összepárosítanod vele. Nézz utána, hogy a Pándyhoz milyen beporzót ajánlanak.
2010. ápr. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy milyen nemü a meggyfa, mindegyik kétnemü. Az, amit az egyik válaszoló irt, hogy neki nem lett a fáján termés, a szomszédnak igen, és miután kivágta ott sem, csak annyit jelent, hogy az ö fája alkalmas fajta volt a szomszédéhoz beporzónak, viszont a szomszédé az övéhez nem, ugyanis ez nem kölcsönös.

Ezért célszerü a fajtához a megfelelö pollenadó fajtát ültetni, és adott esetben olyat venni, amivel kölcsönösen be tudják egymást porozni. Kérdezz rá egy jó fasikolában vagy kertészetben.

2010. ápr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2010. ápr. 28. 13:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha be nézne valaki, cigány meggy kell porzónak!!!
2013. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!