Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mely nem honos gyümölcsfákat...

Mely nem honos gyümölcsfákat érdemes ültetni kishazánkban?

Figyelt kérdés

Olyan fajták érdekelnének melyek jól bírják a szárazságot.

Persze télen ne fagyjon el és a nyári meleg se vigye el

:-)

A különboző datolyaszilvaféleségek?

Igazából ötleteket várok,mert nem avgyok kertész.

Szívesen ültetnék olyan fajtákat amik majd bírni fogják az időjárás viszontagságait.

Azzal rémisztgetnek minket,hogy szárazabb ország leszünk. Vagy kevesebb vagy rendszertelenül lesz esőzés.

Mely fajták bírják ezt?



2013. jan. 7. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol élsz, bár a füge megterem kétszer is Pécstt, Budaörsön csak egyszer az évben. Igaz, nagy hely kell hozzá.
2013. jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A vadcitromot. Az -20°C-ot is kibír.
2013. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is a fügéről tudok, ami megmarad. A citrom, narancs stb nem bírja, kimegy
2013. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Füge, khakiszilva, jujuba - bírni fogják, de fiatalon téli takarást igényelnek. Kanadai fanyarka. Írta valaki a vadcitromot, ami tényleg bírja az itteni viszonyokat, de termése élvezhetetlen.


Többek közt a kajszi meg az őszibarack sem őshonos, de gondolom valami extrábbra gondoltál.


A mutatvány egyébként már ott megbukott, hogy bírja a szárazságot. Mert ha a fent elsoroltak közül valamelyik bírja is, vagy nem fog teremni, vagy keveset és silány minőségűt.

2013. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

MOst olvastam a Jujubáról,hogy az bírja. meg száraz domboldalakra telepítik tőlünk keletre.

Akkor most az sem bírja?

2013. jan. 14. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd, egy bizonyos szintig bírja, de a növények már csak olyanok, hogy igénylik a vizet. Valamelyik többet, valamelyik kevesebbet. Nekem van jujubám, ugyanannyit locsolom, mint a többi növényt, és nem rohadt még ki, bőven terem. Ha nem locsolnám, lehet, hogy akkor is megmaradna, de hogy nem lenne rajta ennyi termés, az fix.
2013. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kicsit régi a kérdés, de szerintem a naspolyát is megpróbálhatod. Érdekes gyümölcs.
2017. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!