Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényt, palántát,...

Milyen növényt, palántát, fát, virágot ültessek? Amivel egy kis plusz pénzt tudnék szerezni!

Figyelt kérdés
Paprika paradicsom petrezselyem palánta vagy virágok vagy mivel lenne érdemes foglalkozni amivel viszonylag hamar tudnék egy kis pénzt csinálni?? tippeket tapasztalatokat tanácsokat várok! :)

2013. febr. 6. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha zöldségeket ültetsz akkor már az is nyereség hogy nem kell venned.... egyébként meg bármivel kiülhetsz a piacra.
2013. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyümölcsfát. Nem azonnal terem, de amikor teremni kezd, akkor bőségesen. Kevés helyet és minimális gondozást igényel. Ahogy írta az első, már az is nyereség, hogy nem kell gyümölcsöt venni.

Zöldségek közül legjobb a paradicsom, mert bőségesen terem. Ültethetsz paprikát is, az úgyis drága a piacon, jó spórolás, ha otthon megtermeled.

2013. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is azt kell felmérned mekkora szaktudásod ehhez.

Ha ez nincs ,akkor csak a bosszúság,keserűség,és ráfizetés

van .Jó e környezet,a föld a növényeknek .Ha nem kellően

trágyázott,csak sinylődnek .Van e öntözési lehetőség,egy szárazság , idején .Ha minden legjobban összejön is,fontos

kérdés hol tudom ezt úgy értékesiteni,hogy még hasznom is

legyen belőle .

2013. febr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyümölcs fába ne is gondolkodj.Nagy odafigyelést,a metszésnél szakmunkát igényel.Rossz metszésnél megy az egész termés.Ahány féle fa annyi féle metszés .Időbeni permetezések,a nagyon drága szerekkel .

Inkább megveszik a silány gyümölcsöt a boltokban drágán,

mint sokkal olcsóbban a termelőtől .

2013. febr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Csatlakozom a projekthez!:) Épp ebben a témában keresgélek a neten és örülök,hogy egy ilyen friss kérdés keretében másnak is vannak ilyen tervei. Így együtt egymás segítségére lehetünk.:) Te is ilyen hobbi-kertész-háziasszony vagy?


Első válaszoló,hogy értette pontosan,hogy bármivel ki lehet ülni a piacra? Én a 600 ezer forintos keretre gondolok, miszerint ennyi az összeghatár,amit itthonról ki lehet árulni egy évben. Erre céloz? Mert akkor evvel kapcsolatban lenne pár kérdésem,hátha valaki jártasabb...

Vagy ha valaki tudja írja le,hogy értette az első! Köszönöm!

2013. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Úgy értettem a piacos dolgot,hogy virágot,zöldséget,gyümölcsöt stb is el lehet adni ez lenne az,hogy bármivel kiülhet a piacra :)

Egyébként én a délnyugati részbe lakok a kertünkbe a talaj hát... és évekig kukoricát termesztettek rajta szóval :S már valami trágyázás is nagyon-nagyon ráférne,de van pár dolog ami így is tuti benne,de a fűszerpaprika az minden évbe gyönyörű :) Így a 3. évtől a kert 40%-ba fűszerpaprika van és hát jó pár kiló lesz belőle amit a környékbe szépen el is adok.Nah azzal pl semmi extra macera nincs mert palántázom,kiültetem,locsolom és szép lesz,semmi vegyszert nem is használunk a kertbe csak max ha valami olyan csalánlével permetezzük meg.

2013. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Örülök hogy te is kisérletező vagy! neked van már valami sikerélményed? :) én eddig ültettem paprika- paradicsom magot több fajtát de csak pár napja és a koktélparadicsom már ki is kelt! :) meg ültettem kivi,datolya,licsi magokat kiváncsi vagyok mi lesz belölük! :) meg avokádót csiráztatok épp! Neked milyen ötleteid vannak??? :)
2013. febr. 10. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!