Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mindenféle rózsa ehető? A...

Mindenféle rózsa ehető? A bazsarózsa is?

Figyelt kérdés

Esetleg tudnátok olyan listát linkelni, amelyen fel vannak sorolva az ehető virágok? Találtam már én is, de azokon mind csak néhány virág van felsorolva. Pl.


Rózsa, gyermekláncfű, büdöske, ibolya, árvácska stb.



2013. febr. 11. 10:28
 1/4 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A nemesített rózsán kívül a vadrózsa és a gyepűrózsa biztosan ehető, de a bazsarózsáról nem tudom biztosan. Magam az összes fűszernövényem virágát is megeszem, így ezekről biztosan állítom, hogy ehetők.

Ezek a következők:kakukkfű, oreganó, zsálya, citromfű, majoránna, bazsalikom, menta, rozmaring, csombor, tárkony,...így hirtelen.


Itt még olvasgathatsz nem csak virágokról, hanem ehető gyomnövényekről is.


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát a nemesített rózsa nem ehető? Köszi a segítséget!
2013. febr. 12. 11:17
 3/4 Pietrosol ***** válasza:
Ehető a nemesített, lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam.
2013. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja okés :) Köszi!! Nem tudom, hogy honnan tölthetnék le egy olyan hosszú listát, amin fel vannak sorolva az ehető virágok latin nevükkel..
2013. febr. 12. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!