Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha most tavasz elején ültetek...

Ha most tavasz elején ültetek futórózsát, abból lesz valami a nyáron?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mennyit fog nőni? hoz virágot? vagy majd csak pár év múlva?

2013. febr. 11. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem magról ülteted...akkor fog ám idén virágozni és gyorsan is nől ám nagyon :)
2013. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tényleg? :) jajj de jó! Nem, dehogy magról! Kaptam egy futórózsatövet ajándékba:


[link]


Ez az, és annyira szeretném, ha nyáron már virágozna! :) Egyébként kb mekkorát fog nőni idén?

2013. febr. 11. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Tavasszal ültettem ilyen üzletláncoknál kapható csomagolt futórózsákat...olyan 180 centi magasak és mind tele volt virággal.Most ősszel is ültettem rózsákat simát meg futót,remélem átvészelték jól a telet :) de tavasszal megint veszek párat.Jó nagy a kert és rózsa mániám van szóval tavasszal meg ősszel is mindig veszek párat. Egyébként nőnapra stb kapható cserepes kicsi virágú rózsák is vannak nekem kiültetve és először azt hittem nem is fog megmaradni kint,de minden évbe nagyon szép az is :) Egy hátrányuk van,hogy metszeni kell őket.
2013. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zsolt75 ***** válasza:
Ha kimondottan futó rózsa töved van akkor az gyorsan nő. 1,5 m simán lehet, főleg ha jól metszed :-) Tavasszal érdemes rózsatáppal is ellátni és akkor biztos a siker.
2013. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:) És te szoktad permetezni valamivel, hogy ne legyen tetves? Nekem csak 1 rózsabokrom van, egy tearózsa, de egy levendulabokor mellé van ültetve, így még az elmúlt két évben abszolút semmi baja nem volt. Tápoldatozni szoktad őket? Honnan szoktál rendelni? :) Köszi a segítséget!!
2013. febr. 11. 16:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez futórózsatő. Erről az oldalról rendelték nekem, és rá is van írva a csomagolására. Ha jól metszem? Ebben tudnátok tanácsot adni? :) Köszi!
2013. febr. 11. 16:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Erre még pluszba rá is van írva, h erőteljesen, gyorsan növekszik..
2013. febr. 11. 16:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne hol szoktátok venni a rózsákat,s milyen áron?? Köszi!

Permetezésről annyit,hogy a levendula valóban jó a rózsa közelében,tehát ügyes vagy,ezzel a probléma megoldva,ha baj lesz simán ecetes vagy kólás vízzel megoldhatók a levéltetvek lespriccelése.

Helyes metszés pedig: adott száron, a végétől nézve, az első 5 leveles elágazódásnál kell rézsútosan.

Remélem segítettem!:)

2013. febr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!