Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti gyűjtitek az esővizet? Ha...

Ti gyűjtitek az esővizet? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 16:00
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Nem szoktam esővizet gyűjteni...de ajánlani tudom ezt az oldalt itt mengent megtalál/sz: [link]
2013. febr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen,gyűjtöm.A talajszint alatt egy kibetonozott gödörbe ami kicsivel több mint 1 köbméteres.A tetőről a csatorna van belevezetve.Jó dolog virágok öntözéséhez,autómosáshoz,betonozáshoz,fű locsolásához stb.
2013. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

3m es mü.a tartályba ,hordókba .

Ebből van a kert locsolása .

Ha megteltek,a kiépitett rendszeren a kertbe megy a többi .

Egy csepp nem folyhat el a csatornában .

2013. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 120 literes műanyag hordó van leásva és vödörrel hordom bele, mert a ház közelében nem tudtam elhelyezni.

De ház mellett is van egy 50 literes hordó, amiből most télen nem öntöttem ki a vizet, de szerencsére nem fagyott szét.

És 2-5 literes palackban hozom be a szobai virágoknak (időnként csak csákányozás után tudom megmeríteni).

2013. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 2m3 ciszterna a házról folyik bele a víz + a melléképületről 2 hordóba és az udvart azzal locsoljuk noh meg a házba a virágokat is :) Van fúrt kút is,azzal a veteményest szoktuk.
2013. febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én hordókba gyűjtöm tavasszal és nyáron,azzal locsolom a virágokat,fákat.A melléképületnél a lefolyócsövet szedem le aztán aláteszem a hordót,és várom az esőt.
2013. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 TappancsMancs ***** válasza:
Nem gyűjtöm panel miatt. Van egy viszont egy film egy Angliában élő fickóról aki városban lakik, olyan sorház félében. Csak esővízzel van ellátva és csak egy kis kertje van+tető. Az igaz hogy ott többet is esik az eső de leleményes. Többszöri forgó rendszert csinált magának úgy hogy a víz tisztítása is benne van és először egy durván szűrt vizet wc öblítésre vezette be. Aztán második tisztításból megy fürdőbe és konyhába. A kertbe meg egy másik kerti gyűjtője van. Az érdekes benne az hogy tényleges városi kiskertes házban lakik és nincs semmiféle víz bevezetve hozzá. yutubon biztos fent van.
2013. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 TappancsMancs ***** válasza:
Másik hogy szegény és száraz országokban vannak ilyen programok hogy esővízgyűjtő rendszereket telepítenek. Ott ahol már vízlázadások is voltak vagy ahhoz közeli vízproblémák vannak. Van ahol pl megfizethetetlenül drága a víz. Amúgy jól működik a dolog.
2013. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
66%

Egy-két-három 200 literes hordó nem elég öntözésre. Kb. 120 négyzetmétert öntözök, ha 2 köbméteres tartályom lenne, akkor is csak kb. két öntözésre elég. Arról nem is beszélve, hogy mennyi idő alatt telik meg.

Az esővizet azok gyűjtik, akik mániákusok; jó kis babrálás, elfoglalja őket, és nem baj, ha csak a fűszerkertet lehet vele locsolni, vagy ázalékot csinálni.

Aki komoly gyűjtő, a teljes háztetőről gyűjti össze a vizet, legalább 4 köbméteres tartályba.

De sokkal egyszerűbb fúratni egy-két kutat.

2013. febr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Tenke Zsanett válasza:
100%

Szia!

Igen, mi gyűjtjük. Az egyik csatornánk alatt nagy hordó van, a másik alatt pedig egy nagy műanyag több száz literes tartáj. Szerintem nagyon fontos hogy legyen tartalék esővíz a kertünk locsolásához,mert állítólag idén nyáron is szárazság lesz és kánikula. Van rengeteg cég, aki vállal kútfúrást is. Ez is egy jó ötlet,ha van rá pénzed,de mielőtt felkérnél rá bárkit is, alaposan nézz körül és informálódj,hogy ki mennyiért végzi a munkát,mert én hallottam már 60ezer forintos munkadíjat,de többszázezrest is. Vigyázz,ne húzzanak le,mert ugyanazt a munkát végzik,csak valaki gyorsan meg akar gazdagodni belőle. Tisztelet a kivételnek! üdv.

2013. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!