Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tulipánt nagy baj, ha most...

Tulipánt nagy baj, ha most ültettem el?

Figyelt kérdés

Hollandiában vettem tulipánhagymákat. Kezdtek a zacsiban kihajtani, így balkonládában elültettem őket.

Egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy az erkélyen vagy a lakásban lenne jobb helye, másrészt nagy kárt tettem ezzel a hagymákban? Lesz hosszútávon valami baja a növénynek?


2013. febr. 24. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg a tulipánt ősszel szokjuk kiültetni, bár én még nem tenném ki, ha már megindult, majd csak márciusban, mikor már nem fagy meg. Azért a balkon ládában hamar átfagy, még azért vannak mínuszus esték. Nyilván egy "alvó" tulipánt ez nem zavarna a földben.
2013. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szabad földbe jobb lett volna ültetni .De ez is jobb mint

a zacskóban tartani.Már nem fagy meg a ládában sem .

2013. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elültetheted, de virág nem lesz rajta idén. Ahhoz ősszel kellett volna ültetni, a virágzáshoz hideghatás kell.
2013. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Belvárosban élek, itt "kintre" maximum a közparkba tudom elültetni. Csak néhány hagyma miatt most hirtelen nem ruháznék be egy kertes házra :)
2013. febr. 27. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!