Kezdőoldal » Otthon » Kert » Futórózsa ültetése?

Borcsi02 kérdése:

Futórózsa ültetése?

Figyelt kérdés

El tudna valaki látni pár tanáccsal a futórózsa ültetésével, gondozásával, igényeivel (talajigény, metszés, stb) kapcsolatban? Nagyon szeretem az egynyári virágokat, a kedvenceim, tele szokott lenni velük a kert, de rózsanevelésben egyáltalán nem vagyok otthon. A párom viszont hazaállított pár napja egy kb 30 centis futórózsa tővel, 300 Ft-ért vette valahol, és most rám vár a feladat, hogy helyet találjak neki. Ő szegényke valahogy úgy képzelte, hogy ezen a nyáron már kifejlődik 1,5-2 méteresre a növény, de gondolom, ez azért nem így működik. :)

Az egész tő egy kis ágacskából áll, aminek a felső egyharmada zöld viasszal van bevonva. Ez milyen célt szolgál?? Rajta kell hagyni?

A kérdésem az lenne, lehet-e már kiültetni, és ha igen, akkor hogyan (olvastam olyat, hogy az oltás helye 3 ujjnyival a talaj alatt legyen- de azt sem tudom, mit kellene figyelnem a tövön oltási nyomként),milyen helyet, talajt, gondozást igényel,stb.

Ja,és persze érdekelne, hogy mennyi idő alatt lesz ebből a kis kezdeményből virágot hozó rózsatő, és mennyi idő/év szükséges ahhoz, hogy szép kifejlett növény váljon belőle.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


2013. márc. 5. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Én csak arra figyeltem, hogy a gyökere a földben legyen, néha megkapálom, ha nagy a szárazság megöntözöm, nyugodtan kiültetheted már, mert bent tönkre menne. Nekem 2-3 év alatt lett 2 méternél nagyobb, annyira nőnek, hogy már állandóan metszenem kell.
2013. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 8. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!