Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kicsírázott krumplit ki...

Waland kérdése:

Kicsírázott krumplit ki lehet-e, érdemes-e ültetni?

Figyelt kérdés
Van egy zsák krumplim, de kicsírázott,van rá esély, hogy ha kiültetem, akkor megmarad, és akár szaporodik is?
2013. márc. 21. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az esély 99%, de várni kéne vele 2-3 hetet.
2013. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem is most, a nagy hidegben gondoltam, csak most fedeztem fel, hogy kicsírázott, és nagyon sajnálnám kidobni, lenne hova elültetni, és így megspórolnám a vetőburgonya árát.
2013. márc. 21. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdemes ültetni ha jó homokos vagy laza a talaj. Ha túl hosszú, 10 cm feletti a csíra, akkor óvatosan egyenként kell a fészekbe helyezni az a 2-4 krumplit, mert a csírából lesznek a szárak és vigyázva kell betakarni földdel. Következő évben már ne ültess krumplit, mert egy évet kihúzhatsz bogarak nélkül, de utána már a közelben lesznek. Egy fészekből átlag kb 1 kg krumpli nyerhető. Ha sok eső lenne nyáron és a föld is pihent és laza, akkor akár 1,5-2 kiló is.
2013. márc. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ha a csíra túl nagy 12-15 centi feletti, akkor már alkalmatlan elültetni, mert vagy túl mélyre kéne tenni, hogy a csíra hegye még föld alatt legyen, vagy el kéne fektetni.
2013. márc. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizony hogy érdemes.
2013. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen a levélben kapott kimerítő tanácsot, ha elkezd végre igazán kitavaszodni, el is kezdem kiültetni.
2013. márc. 22. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!