Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erkélyen milyen zöldséget,...

Erkélyen milyen zöldséget, fűszernövényt érdemes nevelni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy veszek cserepes palántákat. Mikor mi kapható?
2013. márc. 6. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Felénk a szálas-palántát veszik,és a virágládába ültetik a paradicsomot, zöldpaprikát, snidlinget, petrezselymet. De van aki apró csípős paprikát nevel, persze függ attól is, hogy az erkélyed melyik égtájra néz.
2013. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha Kelet vagy Dél felé néz az erkély akkor szinte minden apróbb növényt lehet ott termelni, kisebb paprikákat, esetleg paradicsomot, petrezselymet, metélő hagymát, de azt lehet kis cserépben is bent a lakásban.

Ha elég napos az a hely, akkor szinte bármit lehet ott, de függ a föld minőségétől is azért.

2013. márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
A mi erkélyünk idén nyáron: kétféle bazsalikom ( zöld és lila levelű), borsikafű, rozmaring, menta, tárkony, levél petrezselyem. Ezek közül csak a borsikafű az új. A többit már évek óta "termesztjük".
2013. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mi tavaly nyáron paprikát és paradicsomot termesztettünk:) paprika lett, a paradicsom sajnom nem termett meg végül :(
2013. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi :) És mikortól vehetőek a palánták?
2013. márc. 6. 19:55
 6/12 anonim válasza:
Én bazsalikomot, oregánot, citromfüvet, mentát, snidlinget és metélőpetrezselymet tartok! Bár én a konyhában az ablakban tartom őket, így van télen is friss fűszernövényünk. :)
2013. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

Palántát nem vetni szoktuk, hanem ültetni. Amikor már az elvetett magból (másnál) kikelt a palánta, és azt a piacon árulja, no akkor vedd meg ott, és akkor már földbe is teheted.

Attól is függ, milyen fajta, tehát paprika, paradicsom stb. Kb. április közepe, vége. Tehát ahogyan az időjárás engedi, a virágládád vagy a csereped legyen készen a földdel együtt.

2013. márc. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Palántát nem vetni szoktuk, hanem ültetni." Köszönjük szépen az "új" információt.


Én eddig csak zöldfűszereket termesztettem az erkélyen, de idén megpróbálom a paradicsomot is. Szép napos erkélyünk van, amiket eddig próbáltam az mind megtermett (bazsalikom, petrezselyem, metélő hagyma, rozmaring, majoranna).

2013. márc. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
39%

Kedves utolsó! A kérdezőnek írta az "új" információt, mivel ő nem tudja ezt. ;)

Nekünk volt erős meg sima paprikánk, meg paradicsom is. De nekünk magról lettek. :)

2013. márc. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Palántát VENNI és nem vetni...Istenem, itt aztán tényleg a nem is létezőbe belekötnek...
2013. márc. 7. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!