Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tehetek ki szélcsengőt a...

Tehetek ki szélcsengőt a teraszra? Szomszédok nem fognak miatta megszólni?

Figyelt kérdés

Szóval idegesít ez embereket?

Nem azt az éles kis csilingelőset szeretnék, hanem ami ilyen fa, és tompább hangot ad, ha fúja a szél.

De itt van nem messze az ablakuk a teraszomtól, és nem akarom, hogy idegbajt kapjanak tőle, ha nyáron nyitva van.

Szóval van aki idegbajt kap ettől?



2013. márc. 23. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szélcsengőt kertes házaknál szoktak kirakni, és ott nem zavar senkit mert azért nincsen közvetlen mellette a szomszéd.

Ha panelházban élsz és közvetlen a szomszéd ablaka mellé akarod tenni, akkor nem árt rákérdezni hogy ki teheted-e mert egy idő után tényleg zavaró a hangja.

2013. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
jobb lenne őket kérdezni, elvileg megteheted, hogy kiraksz egy ilyet. Engem nem idegesítene, van, akinek meg kutyája van a szomszédban, az hangosabb, nem?
2013. márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem van,es panelban lakom.De a szèlcsengö bambuszbol van,tehat nem csörög csattog.ÈS erös szélben sem hangos,inkabb kellemes.
2013. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kertes házas környék. És igen sok mindenkinek ugat a kutyája.

De arra azt mondhatják, hogy állat. Erre meg azt, hogy egy tárgy amit nem kell kirakni...

2013. márc. 23. 18:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem raknék, mert a madarakat nem zavarja el, a szomszédokat idegesítheti 20 méteren belül ha érzékeny a csengettyű, más haszna meg nincs. A kutya, az autók, a repülő a vonat is hasonlóképp zavaró, de erős szélben a szomszéd nem megy ki a lakásból, így nem hallja amikor tényleg zajos lenne. A bambuszból készült hangja elviselhetőbb mint a fém.
2013. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hell-ikon ***** válasza:

A fából készültet szerintem nyugodtan kiteheted.

Legrosszabb esetben említsd meg a szomszédnak, hogy nyugodtan szóljon ha zavarja.


Így legalább látja ha hajlandó vagy kooperálni, ha úgy alakulna a dolog és nem fortyog magában majd robbanásig, ha tényleg zavarja. De ha csak nem valami idegbeteg, szerintem nem fogja.

2013. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hell-ikon ***** válasza:

"Így legalább látja ha hajlandó vagy kooperálni..."


Nem ha, hanem "hogy".:)

2013. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

panelban élek, van az erkélyen szélcsengő, fém és fa darabokból áll. eddig senki nem szólt be miatta, a felettem lakó azt mondta, h neki kifejezetten tetszik.


én már teljesen megszoktam, kellemes :)

2013. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én most vettem magamnak szélcsengőt, kertes ház. Azt hittem tetszeni fog, de kifejezetten idegesít, úgyhogy ki sem rakom. 🤦‍♀️
2023. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!